Заява Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України

19 березня цього року Священний синод Російської православної церкви прийняв Заяву (журнал № 3), у якій висловив свою позицію стосовно спільно-політичної та релігійної ситуації в Україні.

У документі є посилання на «загрози насильницького захоплення храмів і монастирів Української православної церкви, які лунали». У зв’язку з цим, Департамент у справах релігій і національностей Міністерства культури України заявляє, що в Україні під час подій Євромайдану та після нього не було жодного захоплення храмів Української православної церкви. В нашій державі, відповідно до законодавства, самі громадяни визначають до якої Церкви їм належати.

Більше того, на Майдані ніхто не закликав до насильницького захоплення храмів. Навпаки, ідеологією, яка згуртувала український народ і дала змогу повалити корупційний авторитарний режим,  була повага до особистості та її світогляду, вірність принципам свободи та демократії.

Події Майдану засвідчили, що майже всі Церкви України, включно з представниками Української православної церкви, стали на бік народу, неодноразово просили попереднє керівництво країни не застосовувати зброю проти мирного народу, висловилися за європейський вектор розвитку країни (про що свідчить відповідне звернення Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій).

Принагідно інформуємо, що в Україні немає громадянського конфлікту, а відбувається неприхована агресія Росії проти нашої держави, яка переросла в анексію території Автономної Республіки Крим.

Департамент у справах релігій та національностей запевняє, що Українська держава чітко та неухильно поважає конституційні права та свободи всіх громадян України, незалежно від їх національності та віросповідання.

 

Директор Департаменту                                           Володимир ЮШКЕВИЧ

у справах релігій та національностей

Міністерства культури України

http://mincult.kmu.gov.ua/

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.