Запрошення до участі у сьомій літній філософській школі Українського католицького університету

Кафедра філософії та Міжнародний інститут етики та проблем сучасності Українського католицького університету запрошують до участі у сьомій літній філософській школі «Прощення, солідарність, громадянська відповідальність: український контекст», що відбудеться 1-10 липня 2014 року в с. Гошів Долинського району Івано-Франківської області.

Сучасне українське суспільство опинилося в унікальній історичній ситуації. Нині поруч із усвідомленням громадянської приналежності зростає відчуття особистої відповідальності за долю Української держави і народу. Несподівано змінилося і саме розуміння, що таке Україна як народ, нація та суспільство. На зміну метафорі “мосту” між Сходом і Заходом, українці все більше усвідомлюють себе повноцінними учасниками глобального світу. Останні події змушують говорити про нову точку повороту в історії нашої держави, на кшталт тієї, що була в 1989-1991 роках. Це стосується не лише України, але й інших східноєвропейських країн.

Перебування у мальовничому куточку Карпат дозволить учасникам глибше замислитися про вектори розвитку, моральні та політичні принципи, необхідні для розбудови здорового демократичного суспільства. Що означає особиста відповідальність за спільне благо в контексті існуючої української політичної культури?  Що слід залишити у минулому і що обов’язково взяти з собою в майбутнє, щоб революція гідності перетворилася у довготривалий проект емансипації людини і громади в нашій країні та сусідніх державах?

Заняття проводитимуть професори та викладачі Ягеллонського університету в Кракові (Польща), Університету Нотрдам (Ліван), Національного університету «Києво-Могилянська академія», Острозької академії та Українського Католицького Університету (м. Львів).

До участі у школі запрошуємо студентів та аспірантів, наукові та практичні зацікавлення яких стосуються сфери публічного управління, а також молодих політиків та управлінців органів місцевого самоврядування, активних учасників громадських організацій суспільно-політичного та християнського спектру діяльності. Відбір відбуватиметься на конкурсній основі. Обов’язковою умовою участі в школі є добре знання англійської мови.

Для участі в школі необхідно заповнити реєстраційну анкету, в яку включені мотиваційний лист та коротке есе на тематику школи. Кінцевий термін подання анкети: 1 червня 2014 року.

Вартість участі у Літній філософській школі – 1400 грн. Автори десяти найкращих есеїв отримають стипендію, яка покриє 75% вартості (тобто вартість школи для них становитиме 350 грн). Ще десять конкурсантів (наступні за рейтингом) отримають стипендію, яка покриє половину вартості навчання – 700 грн. Організатори забезпечують проживання та харчування учасників Літньої філософської школи. Проїзд учасники оплачують самостійно.

Контактна інформація:

Ольга Литвин

e-mail: philosophy@ucu.edu.ua

тел. +380979188372

Опубліковано у Анонси та оголошення. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.