Верховна Рада заборонила трансляцію російських фільмів

Народні депутати ухвалили закон, що передбачає заборону трансляції російських фільмів і серіалів в Україні. За відповідне рішення проголосували 259 народних обранців, передає кореспондент Укрінформу.

Законом вносяться зміни до деяких законодавчих актів України щодо захисту інформаційного теле-, радіопростору України. Передбачається заборона розповсюдження і публічного демонстрування фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами РФ, а також фільмів, що пропагують (включаючи подання позитивної інформації) діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових чи силових формувань Росії або їх окремих представників, та фільмів, сюжет яких прямо чи опосередковано пов’язаний з діяльністю зазначених органів чи формувань.

Водночас у законі прописана норма, що така заборона не поширюється на фільми, які були вироблені до 1 січня 2014 року.

У свою чергу народний депутат Микола Княжицький зауважив, що до суб’єктів господарювання, які порушать встановлені цим законом норми, Держкіно застосовуватиме санкції у вигляді штрафів від 10 до 50 мінімальних заробітних плат. Крім того, він зазначив, що буде створено перелік осіб, участь яких у фільмах також є критерієм для заборони трансляції.

http://www.ukrinform.ua/

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.