Ватикан переносить свою бібліотеку на цифрові носії

Вже зараз на офіційному сайті бібліотеки можна побачити деякі відскановані манускрипти.

Держава Ватикан оголосила про намір перенести величезну бібліотеку зі старовинних сувоїв і різних документів на цифрові носії. Більше того, всі ці цінні історичні матеріали будуть доступні відвідувачам офіційного сайту бібліотеки абсолютно безкоштовно.Допомагати у реалізації проекту державі Ватикан буде японська компанія NTT Data, а обійдеться вся ця ідея організаторам приблизно у 20 млн дол. Протягом кількох наступних років буде ретельно відскановано і відретушовано близько 82 тисяч стародавніх манускриптів.

Перша частина матеріалів налічує близько 3 тисяч манускриптів і включає у себе класичні грецькі і латинські роботи, а також видатні роботи Середньовіччя та епохи Відродження. Японським і ватиканським фахівцям необдіхно відсканувати понад 40 тисяч сторінок, не пошкодивши при цьому тендітні історичні документи.

“Ми і надалі будемо намагатися здійснювати подібні проекти, націлені на збереження історичних скарбів людства для наших нащадків, а також на те, щоб будь-хто зміг ознайомитися з роботами письменників, поетів, філософів та винахідників з далекого минулого”, – заявив Цезар Пасіні, один із керівників бібліотеки Ватикану.

Бібліотека Ватикану була заснована Папою Ніколасом V у XV столітті. Процес підготовки до оцифровування документів почався ще у грудні минулого року, але з приходом у проект японських фахівців швидкість реалізації планів Ватикану значно збільшилася. Зараз вже можна побачити деякі відскановані манускрипти на офіційному сайті бібліотеки.

У Ватиканській апостольській бібліотеці зберігається близько 80 тисяч рідкісних манускриптів і близько 9 тисяч інкунабул (книг, надрукованих в Європі до 1501 року).

Раніше повідомлялося, що проект з оцифрування бібліотеки  триватиме дев’ять років і збереже у вигляді цифрових копій у форматі ISO близько 40 мільйонів сторінок.

За матеріалами: Hi-Tech News

http://dt.ua/

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.