Варшавська Камерна Опера вперше завітає до Львова

16 листопада у рамках міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» до Львова вперше з гастролями завітає славетна Варшавська камерна опера. Львівську публіку очікує грандіозна постановка опери «ГАЛЬКА» видатного композитора та основоположника польської національної опери Станіслава Монюшка.

Про рівень події говорить хоча б те, що Варшавська камерна опера приїде у повному складі, а це – близько 100 осіб!

Варшавська Камерна Опера високо цінується у Польщі та є бажаним гостем на престижних міжнародних фестивалях. Гастролі опери з успіхом проходили у шістнадцятьох країнах Європи, Японії, Лівані, США і Канаді. У її репертуарі велике розмаїття музичних стилів і жанрів: від середньовічних містерій до опер раннього і пізнього бароко, від класичної опери до пантоміми XVIII ст., від опер Россіні і Доніцетті до творів сучасних композиторів, деякі з яких були створені спеціально для Варшавської камерної опери.

У Львові опера «ГАЛЬКА» буде виконана у двох діях за віленською версією лібрето Влодзімєжа Вольского 1848 року. Оперу виконають солісти Габріеля Каміньська, Томаш Рак, Даріюш Махей, Марта Виломаньська, Даріюш Гурскі, Славомір Юрчак, Діслав Кордиляк, хор та оркестр Варшавської камерної опери. Диригуватиме мистецький директор  Варшавської камерної опери – Рубен Сільва. Режисер-постановник– Казімєж Деймек. Директор опери – Марія Громбковська.

Особливої ваги цій великій події у Львові надає те, що свого часу кращою виконавицею «партії Гальки» була львів’янка Соломія Крушельницька, ім’я якої носить Львівський театр опери та балету, де і відбудеться постановка.

Перед виставою відбудеться церемонія нагородження почесною відзнакою «PADEREWSKI» осіб, що сприяють польсько-українському культурному єднанню. Цього року буде нагороджено 5 осіб, кандидатури яких буде визначено шляхом голосування.

Спеціально на оперу до Львова приїде багато діячів культури, представників урядових установ, та інших поважних гостей з Польщі.

Окрім опери, на фестивалі, присвяченому постаті видатного композитора і піаніста Ігнація Яна Падеревського, лунатиме симфонічна та камерна музика у виконанні зірок європейської сцени. Розпочнеться фестиваль 15 листопада унікальним концертом «Повернення легенди», який відтворить тріумфальну програму, виконану Падеревським у 1902 році у Львові. Спеціальним гостем фестивалю стане лауреат конкурсу Падеревського у США угорський піаніст Петер Тот, котрий виступить 16 листопада на концерті «Триб’ют маестро». Завершиться фестиваль 17 листопада яскравим концертом«Портрет в інтер’єрі епохи». Також на фестивалі «Відкриваємо Падеревського» відбудуться нічний показ фільму, екскурсія оперним театром із живим голосом Соломії Крушельницької.

Квитки на оперу «Галька» продаються у касах Оперного театру (тел. 260-13-60).

Квитки на інші події – у касі Філармонії (тел. 235-89-46) та у галереї «Дзиґа» (тел. 297-56-12).

Джерело: Портал Культура


 

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.