В Україні звільнять кожного п’ятого держслужбовця

Керівники органів виконавчої влади та інших державних органів повинні вжити заходів щодо скорочення чисельності працівників цих органів на 20%.

 

Така вказівка передбачена п.9 Прикінцевих положень Закону №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності з 1 січня 2015 р.

Керівники цих органів з метою забезпечення раціонального використання бюджетних коштів також повинні будуть вжити заходів стосовно:

– надання працівникам відпустки без збереження заробітної плати;

– встановлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу;

– зменшення або скасування стимулюючих виплат, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах;

– перегляду укладених договорів на придбання товарів, робіт, послуг.

Таким чином Законом №76-VIII надано право керівникам зазначених органів у межах бюджетних призначень без згоди та попередження працівників встановлювати для них режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін.

Під час здійснення органами виконавчої влади та іншими державними органами цих заходів:

– положення статті 26 Закону України “Про відпустки” та статей 32, 56 та 84 Кодексу законів про працю України (у частині обмеження терміну відпустки без збереження заробітної плати, необхідності повідомлення не пізніше ніж за два місяці та погодження з працівником встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу) не застосовуються;

– до працівників, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати відповідно до цього

Закону, обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, встановлені статтею 7 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, не застосовуються.

20%-не скорочення також торкнеться адміністративно-управлінського персоналу підприємств державного сектору економіки. Окрім того, Кабмін повинен буде вжити заходів щодо скорочення на таких підприємствах кількості легкових автомобілів, припинення придбання меблів, мобільних телефонів, побутової техніки.

Слід зазначити, що скорочення не відбуватиметься в тих органах, які беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

Нагадаємо, Законом №76-VIII в 2015 р. обмежено розмір зарплати працівників державних органів (крім Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції) та інших бюджетних установ 7-а мінімальними зарплатами.

http://zib.com.ua/ua/113759-v_ukraini_zvilnyat_kozhnogo_pyatogo_derzhsluzhbovcya.html

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.