В Одесі і Перемишлі презентовано наукове дослідження Віктора Ідзя «Зародження та становлення християнства на території Подністров’я та Посяння в ІІІ-ХІІІ століттях»

В рамках Міжнародного книжкового форуму в Одесі в Одеській Національній Науковій Бібліотеці ім. М. Горького (ОННБГ) 10 серпня 2014 року відбулась експозиція та презентація наукової праці доктора історичних наук, професора, академіка АНВШ України, завідувача Кафедрою українознавства Університету «Львівський Ставропігіон» Віктора Ідзя «Зародження та становлення християнства на території Подністров’я та Посяння в ІІІ-ХІІІ століттях», яка рекомендована до друку та рецензована Кафедрою українознавства Університету «Львівський Ставропігіон».

У презентації  взяли участь вчені з Одеси, Києва, Львова, Москви, Санкт-Петербурга, Кракова, Праги та інших міст. Було наголошено, що монографія  доктора історичних наук, академіка Віктора Ідзьо, яка видана в 2014 році,  є новим вагомим науковим досягненням з проблем вивчення стародавньої історії Подністров’я, що пов’язує Галичину і Одещину. За обставин спільного басейну Подністров’я, Галицького і Одеського, учасниками презентації, вченими, були поставлені завдання ”об’єднання зусиль всіх профільних вчених для подальшого наукового дослідження історії Подністров’я”.

Також внаслідок проведених переговорів в рамках презентації, керівництво Одеської Національної Наукової Бібліотеки ім. М. Горького готове до подальшої співпраці з ректором Університету «Львівський Ставропігіон», професором Я. М. Кмітом, а також готове обговорювати широкомаштабну презентацію в 2015 році в ОННБГ всього наукового доробку Університету «Львівський Ставропігіон» та наукового доробку вчених Кафедри українознавства Університету «Львівський Ставропігіон».

13 серпня 2014 року відбулась презентація наукової праці доктора історичних наук,  академіка АНВШ України Віктора Ідзьо «Зародження та становлення християнства на території Подністров’я та Посяння в ІІІ-ХІІІ століттях» в Перемишльському відділенні Українського Історичного Товариства в Польщі.

У презентації взяли участь вчені з Перемишля та  Львова. Голова Перемишльського відділення Українського Історичного Товариства в Польщі  доцент М. Козак наголосив, що вченим Перемишля та Львова треба подбати про об’єднання зусиль для подальшого наукового дослідження історії  Галичини.

Також презентація та обговорення наукової праці академіка Віктора Ідзьо «Зародження та становлення християнства на території Подністров’я та Посяння в ІІІ-ХІІІ століттях» відбулось і в Науково-дослідному Інституті Полудньово-Всходньому в Перемишлі.

Як зауважив заступник директора Науково-дослідного Інституту  Полудньово-Всходнього в Перемишлі доктор Едгард Куроц, “наукова праця доктора історичних наук, професора Віктора Ідзьо «Зародження та становлення християнства на території Подністров’я та Посяння в ІІІ-ХІІІ століттях»  дає наснагу до об’єднання зусиль у вивченні Подністров’я та Посяння, передусім, концентрацією зусиль в спільній розробці програм для їх подання на здобуття європейських грантів для вивчення цієї наукової пробеми”.

Від імені ректора Університету «Львівський Ставропігіон», професора Я. М. Кміта колектив Одеської Національної Наукової Бібліотеки ім. М. Горького,   Українське Історичне Товариство в Польщі, керівництво та вчені Науково-дослідного Інституту Полудньово-Всходнього в Перемишлі були запрошені на Міжнародну наукову конференцію “Роль міста Любачева та Любачівської землі в історії та культурі України. 800-літтю з часу першої письмової згадки про місто Любачів присвячується (1214-2014 рр.)”, яка відбудеться 29 листопада 2014 року з 11 години  у приміщенні Львівської обласної  універсальної наукової бібліотеки  (пр. Шевченка, 13).

 

 


Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.