Українські переможці конкурсу The Bobs

Фото: hromadske.tvФото: hromadske.tv

Після дводенного засідання та пристрасних дебатів міжнародне журі конкурсу The Bobs обрало переможців у шести головних номінаціях. Представників України відзначило й журі, й інтернет-спільнота.

Спеціальний приз від організації “Репортери без кордонів” виборов український портал “YanukovychLeaks“. Група журналістів та волонтерів узялася за порятунок, систематизацію та розслідування величезного масиву інформації про фінансову діяльність колишнього власника резиденції “Межигір’я” – усунутого від влади президента України Віктора Януковича. 22 лютого поблизу покинутої резиденції водолази виловили близько 200 папок з документами, які не мала би бачити громадськість. Виявлені та врятовані документи публікують на сайті “YanukovychLeaks”. Журналісти оприлюднюють тут і свої розслідування, базовані на цих матеріалах.

“Перш за все у цей кризовий час важливо підтримувати критичних журналістів. Ми мусимо підбадьорювати їх, щоб вони продовжували йти своїм шляхом попри небезпеки”, – сказав про українську перемогу Кристіан Мір, виконавчий директор німецького відділення організації “Репортери без кордонів”.

Також відомі результати голосування інтернет-користувачів. Протягом чотирьох тижнів за 154 проекти-фіналісти віддали понад 70 тисяч голосів. У деяких номінаціях, наприклад, “Вибір користувачів: найкращий проект українською”, до самого кінця точилася запекла боротьба.

“YanukovychLeaks” здобув на The Bobs подвійну перемогу – його визнали найкращим не тільки члени журі, а й учасники інтернет-голосування.

За результатами цього голосування перемогли ще кілька українських проектів.

За народним вибором ”Євромайдан” випередив усіх у номінації “Найкращий блог”. “Вавилон?13” став ”Найкреативнішим та найоригінальнішим”. “Євромайдан SOS“ до останнього дня лідирував у номінації ”Приз від Global Media Forum”, але потім його випередив проект із Бангладеш.

Цікава боротьба розгорнулася і в номінації “Вибір користувачів: найкраща сторінка українською”. Переможця тут обирала виключно інтернет-аудиторія. Урешті-решт остаточну перевагу здобув блог журналіста Сергія Лещенка, випередивши проект “Телебачення Торонто”.

Серед російськомовних блогів інтернет-користувачі найбільше голосували за проект випускників та студентів Могилянської школи журналістики “Стопфейк”, який перевіряє та розвінчує неправдиві новини російської пропагандистської машини.

Ми вітаємо всіх переможців за версіями журі та користувачів!

Переможців за версією журі запрошують на церемонію нагородження на Deutsche Welle Global Media Forum, який відбудеться 30 червня – 2 липня 2014 року в Бонні.

Джерело: Deutsche Welle

http://litakcent.com/

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.