У Великому Любені відбувся фестиваль колядок

У Великому Любіні, що на Львівщині, у церкві св. Миколая 25 січня 2015 р. Б. пройшов Фестиваль колядок «Бог предвічний народився», організований ГО «Один одному» за сприяння греко-католицької парохії селища. Відкриваючи Фестиваль, настоятель о. Богдан Тишкун підкреслив, наскільки важливим, особливо в цей важкий час, і милим Богові є колядування: «Хто співає – двічі молиться, хто колядує – молиться тричі».

Чудовим співом колядок та щедрівок Фестиваль відкрив дитячий хор парохії св. Миколая УГКЦ смт. Великий Любінь. Хор є одним із небагатьох дитячих церковних колективів на Львівщині, але юні учасники дуже відповідально ставляться до права і обов’язку бути церковним хором, тому добиваються значних успіхів у хоровому співі.

На Фестивалі виступив хор церкви св. ап. Петра і Павла УГКЦ м. Комарно. Попри те, що колектив співає лише від 2013 року, а його учасниками є співаки-аматори, звучить від професійно. Особливо зворушливо комарняни заспівали «Щедрика» в обробці М. Леонтовича, завдяки якому нашу українську щедрівку співають найславніші хорові колективи різними мовами по цілому світі.

Чоловічий ансамбль Церкви Преображення Господнього Євангельських християн баптистів м. Львів дав взірець досконалого співу, виконуючи, поряд із народними колядками, славнозвісну «Тиху ніч» Ф. Ґрубера. Участь колективу у Фестивалі ще раз довела, наскільки екуменічним є свято Божого Різдва, яке українці прославляють із покоління в покоління, незалежно від своєї конфесійної приналежности.

Високомистецьким співом увінчала захід Народна хорова капела «Галичани» Народного дому та Парохії св. влкмч Димитрія УГКЦ с. Оброшино, яка працює вже понад чверть століття і здобула багато високих нагород у різних хорових конкурсах і фестивалях. Разом із досконалими різдвяними творами місцевих авторів, капела виконала складні «Ірмоси на Різдво» (вибрані) А.Веделя.

На завершення релігійно-співочої зустрічі, попід склепіння величавої церкви залунала колядка, назву якої взяв собі Фестиваль – «Бог предвічний народився». Разом з учасниками у теплій родинній атмосфері гучно колядували місцеві мешканці з усіх тутешніх церков: греко-католики, православні, римо-католики. Організатори сподіваються, що Фестиваль у Великому Любені стане традиційним.

Повідомила Люда Бублик

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.