У Тернополі відбулась презентація книжки «Шлях у безсмертя. До 30-річчя відходу у вічність Патріярха Йосифа Сліпого (1892-1984)»

У приміщенні Фундації «Справа Патріярха Йосифа», що в Тернополі, 19 вересня 2014 року відбулась презентація книжки «Шлях у безсмертя. До 30-річчя відходу у вічність Блаженнішого Патріярха Йосифа Сліпого (1892-1984)», котра нещодавно вийшла друком у львівському видавництві «Артос».

Цю книжку підготували на вшанування 30-их роковин смерти свого засновника Релігійне Товариство українців католиків «Свята Софія» у Римі та в США. Упорядниками є Екзекутивний директор ТСС А д-р Ірина Іванкович та Президент ТСС в Римі о. ліц. Марко Ярослав Семеген. У збірці представлено пов’язані з похоронами Патріярха матеріяли, зібрані з різних друкованих джерел української діяспори: тексти промов, телеграми, репортажі та інтерв’ю. Добірка доповнена поетичними акцентами мистців слова діяспори і переплетена спогадами відданого співпрацівника Патріярха, Голови американського Товариства «Свята Софія» академіка Леоніда Рудницького. У книжці поміщено світлини з архівів Центру студій спадщини Патріярха Йосифа при ТСС А.

“Коли церква мовчала, він говорив, і його постать ідентифікували з українським народом, – розповідав під час презентації отець-доктор Віталій Козак, Синкел Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. – Ця книга дає нам матеріали, дотичні до Патріярха Йосифа, і продовжує низку праць, спрямованих на популяризацію його особи”. Це – не остання книга товариства “Свята Софія”, робота триває.

Матеріяли, які спонукали створити це видання, знайшов Президент Товариства «Свята Софія» в Римі отець Марко Ярослав Семеген. Під час презентації він наголосив, що Патріярх Йосиф, з огляду на приклад його життя і незламність, є тим, про кого варто роздумувати і кого варто мати за зразок. Підкреслив, що не відомо, як би поточилася історія нашої Церкви, якби Патріярх залишився в Україні. Але навіть далеко поза кордонами, він бачив Україну, її свободу і збирав «у розсіянні сущих», щоби згодом відродилася рідна Церква в ріднім краю.

“Ця книжка послужить новим штрихом до портрету однієї з найбільш маркантних і непересічних постатей української історіографії – Блаженнішого Йосифа Сліпого”, – зазначалося у представленій під час заходу презентації, підготованій Екзекутивним директором Товариства «Свята Софія» США д-р Іриною Іванкович.

На завершення презентації о. Марко Ярослав Семеген передав о. синкелу Віталію Козакові історичні пам’ятні медалі, які були виготовлені під час посвячення собору Софії Премудрости Божої 42 роки тому. На медалі зображена постать Патріярха Йосифа Сліпого, з другого боку – фрагмент освячення собору. «Сьогодні ми ці медалі даруємо, щоб створити своєрідний зв’язок поміж Софіями». Таку медаль отримало в подарунок Товариство «Свята Софія» США, такі медалі є в Музейному комплексі «Рідна хата Патріярха Йосифа» у Заздрості, а сьогодні передано до храму Софії Премудрости Божої в Тернополі – це капелянський храм для студентства. У майбутньому планується такі медалі передавати в місця і людям, пов’язаним із життям, діяльністю, з іменем Патріярха, тим, хто активно долучається до популяризації його духовної спадщини.

Прес-служба Представництва в Україні Релігійного Товариства «Свята Софія» США

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.