У неділю собор св. Юра у Львові покаже фелон та чашу папи Івана Павла II

З нагоди канонізації папи Івана Павла ІІ і папи Івана ХХІІІ Архикатедральний собор св. Юра у неділю, 4 травня, виставить фелон та чашу, якими користувався папа Іван Павло ІІ під час богослужінь в Україні, для поклоніння.

Про це 30 квітня на прес-конференції розповіла голова комісії з питань євангелізації Львівської архиєпархії УГКЦ Віра Ценглевич.

«Перебуваючи у Львові, папа Іван Павло ІІ проживав у митрополичих палатах. Після його відвідин залишився фелон, який зберігається у соборі св. Юра, і чаша, з якої він причащав. Ці реліквії прихожани зможуть побачити у неділю, 4 травня у соборі», – розповіла Віра Ценглевич.

У соборі об 11.00 розпочнеться архієрейська божественна літургія. А о 17.00 відбудеться фестиваль молодіжних хорів «Переступити поріг надії» та презентація життя і діяльності святих Івана Павла ІІ та Івана ХХІІІ.

Під час заходів вірянам роздаватимуть образки. А у подвір’ї храму відбудеться виставка-продаж літератури про нещодавно канонізованих пап.

Директор видавництва «Свічадо» Богдан Трояновський розповів, що видавництво випустило дві брошури про цих святих – «Папа Іван ХХІІІ» та «Чудо Кароля. Свідчення та докази святости Івана Павла ІІ».

«Завдяки папі Івану ХХІІІ Хрущов відпустив главу УГКЦ Йосипа Сліпого до Риму. Тому, мені здається, про цього папу варто знати в Україні. Також найбільшим його досягненням є початок Другого Ватиканського собору. Книжка показує, як йому було важко це зробити. Собор мав величезну опозицію. Було сильне крило, яке не хотіло змін в церкві», – розповів Богдан Трояновський.

Книга про Івана Павла ІІ зовсім інша. Це не біографія, а різні історії людей про те, як постать папи вплинула на їхнє життя.

Нагадаємо, 27 квітня, у Неділю Божого милосердя, відбулася канонізація, тобто проголошення святими Католицької церкви блаженних Пап Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ.

ЗІК

 

Опубліковано у Анонси та оголошення | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.