У Львові відкриється арт-проект «Мистецький роздум-символізм «Завтра»

Громадська організація «Центр соціально-економічних досліджень «Ініціатива» спільно з громадською організацією «Центр перспективних проектів» за підтримки «Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014 рік» та департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської обласної державної адміністрації запрошують на відкриття арт-проекту «Мистецький роздум-символізм «Завтра», яке відбудеться 8 листопада 2014р. о 16-00 у парку «На Валах» біля Львівської ОДА.

Проект базується на презентації етнографічного матеріалу, зібраного у трьох найбільших містах України (Львів, Київ, Харків) в перші дні громадських протестів (Євромайдан) до сутичок на вул. Грушевського в м. Києві і містить представлені на полотні уявлення громадян про майбутній шлях розвитку України.

Метою проекту є співставлення в свідомості громадян їхнього ставлення до громадянського суспільства та себе в ньому до та після військового втручання в мирні протести під час революційних подій «Євромайдану» шляхом оцінки арт-об’єктів та етнографічного матеріалу.

Умовний розподіл проекту на дві частини дозволяє посилити ефект та залучити більшу кількість населення до оцінки культурної цінності проекту. 8 листопада розпочнеться перша частина проекту, яка передбачає роботу з простором вулиці, а саме встановлення біля будівлі Львівської облдержадміністрації куба з плексигласу, розміром 1 м3, в який поміщено бруківку. Куб є закритим, без доступу до предметів у ньому, представляє собою артефакт, тобто – це територія «майдану» в кожному з нас, який діє як нагадування: «Пам’ятай, що саме ти твориш своє майбутнє, свою країну».

До річниці початку Євромайдану планується початок роботи в галерейному просторі – експозиції полотен.

Актуальність проекту полягає в тому, що саме зараз, на думку організаторів, відбувається трансформація свідомості та світосприйняття громадян України з посттоталітарної системи координат до демократичних і гуманістичних цінностей, що виявилось таким загальнонародним суспільно-політичним рухом, як Євромайдан. Тому сьогодні діяльність  команди (митців різного профілю та громадських активістів) спрямована на загострення значимості впливу кожного громадянина в долі держави, формуванні громадянського суспільства та свободи слова в різних регіонах країни як загальної цінності шляхом поширення вище перелічених цінностей в формі сучасного мистецтва.

Мистецький роздум-символізм «Завтра» є інструментом рефлексії на історичні події в країні та визначення громадянином своєї ролі в трансформованому суспільстві в майбутньому.

Проект покликаний нагадати про Євромайдан, дати нагоду ще раз, через призму культурних об’єктів, абстракцій та технік сучасного мистецтва, оцінити його роль для країни, проаналізувати зміни, які відбулись на всіх ланках та прошарках країни, переоцінити свою роль у трансформаційних змінах та розбудові якіснішого громадянського суспільства.

Опубліковано у Uncategorized, Культурне життя | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.