У Львові експонується виставка живопису «Молитва на чотках. У пошуках обличчя Бога» Роксолани Прийми-Таміоли

2 квітня у Львівському палаці мистецтв відкрилася виставка живопису «Молитва на чотках. У пошуках обличчя Бога» Роксолани Прийми-Таміоли, в якій взяв участь владика Михайло (Колтун), Єпарх Сокальсько-Жовківський УГКЦ. Про це повідомили в прес-службі Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

У виступі архиєрей, який вже багато років співпрацює з художницею, наголосив: «Сьогоднішня тема відкриває нам обличчя Боже як головний пріоритет… Можемо вдивлятися в ці зображення, бачити Бога і сучасний стан нашого життя, України, який закликає нас до молитви. Обличчя Боже є в нашому лиці, маємо його добачати одне в одному, шукати, задивлятися на нього. Чи ми бачимо його, чи уподібнюємося до нього? Ця виставка дає поштовх молитися і шукати обличчя Господнє».

Художниця протягом двох років по-мистецьки «шукала» обличчя Боже і намалювала тридцять три зображення, які відкривають нам Бога при молитві «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного».

Репродукції тих картин вже надруковані у вигляді буклетів і розповсюджуються в парафіях Сокальсько-Жовківської єпархії.

Довідка

Роксолана Прийма-Таміола народилася 1958 року у Львові. Із шести років займалася малярством у студії Петра Фліта. Згодом закінчила Львівську академію мистецтв, де навчалася живопису у Вітольда Монастирського. Перша персональна виставка відбулася у віці 13 років, в музеї Західного та Східного мистецтва в м. Одесі. У 1981 р. закінчила Львівську академію мистецтв. Учениця професора Вітольда Антоновича Манастирського. З 1994 р. є членом Спілки художників України, а з 2003 р. є членом Спілки художників Польщі. Твори малярки експонувались на багатьох виставках в Україні та закордоном.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.