У Львівському музеї історії релігії владика Мечислав Мокшицький ділитиметься спогадами про Івана Павла ІІ

2 квітня минає десять років, як відійшов у вічність Папа Іван Павло ІІ – один із найяскравіших Понтифіків Католицької церкви. Він був першим Римським Папою слов’янського походження.
Історики вважають, що Понтифік започаткував невідворотні процеси демократизації в регіоні: розбудив народи Східної Європи. Він, зокрема, говорив: «Не бійтеся – змінюйте вигляд цієї землі. Закликаю, закликаю разом з Вами: нехай Дух Святий зійде і відновить обличчя цієї землі».
Новий Папа зламав усі стереотипи: він займався не тільки суто церковними справами, а відкрив Католицьку церкву для діалогу з усіма людьми доброї волі. Так, 12 березня 2000 року, Понтифік здійснює обряд Mea Culpa – покаяння за гріхи синів церкви (скоєні католиками в ході історії), запевняючи, що Церква, зі свого боку, прощає образи, заподіяні їй іншими.
Упродовж дев’яти років особистим секретарем Папи Івана Павла ІІ працював архієпископ Мечислав Мокшицький. Він був біля нього як у повсякденному житті, так і під час важливих подій. Бачив Його Святість так близько, як ніхто інший.
У Львівському музеї історії релігії відбудеться духовна зустріч з Мечиславом Мокшицьким – Львівським митрополитом РКЦ. Архієпископ поділиться своїми враженнями про працю у Ватикані, представить книжки про Святого Отця. Зустріч відбудеться у вівторок, 31 березня, о 16 годині у виставковій залі музею історії релігії, що на площі Музейній, 1

Ірина Цебенко, Олена Малюга, – наукові співробітники ЛМІР
тел..: (038) 235 61 00, 235 7007, 261 48 22

Опубліковано у Анонси та оголошення | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.