У Львівському музеї історії релігії говоритимуть про історичні міфи та культурні реалії Донбасу

Львівський музей історії релігії спільно з Асоціацією музеїв і галерей міста Львова запрошують 20 лютого на лекторій фахівця з етнокультури Донецького регіону Лесі Гасиджак на тему: «(Не)Відомий Донбас: історичні міфи та культурні реалії».
«Ще 5 років тому теми «Донбасу» не існувало в інформаційному просторі України. Всі знали, де він знаходиться, та знання закінчувались на поняттях «шахтарі», «вотчина президента» і «найкращий футбольний клуб». Проте зміни настали несподівано і є досить болючими. Про Донбас не говорить і не пише хіба що лінивий, хоча в «дореволюційний час» і науковці, і культуртрегери, і політики всіляко намагалися його оминати, як прийнято робити з гострими кутами», – говорить Леся Гасиджак.
Автор лекторію намагатиметься припідняти завісу над особливою історією регіону, зупинитися на чинниках, які впливали на формування ідентичності його населення, і відповісти на багато запитань, які є актуальними для сьогодення. Це питання: коли в Дикому Полі (назва південноукраїнських степів, тобто всього того незаселеного чи малозаселеного простору, що пролягав між пониззям Дністра, Дніпра і сягав Дону – І. Ц.) з’явилися українці, та хто й коли освоював приазовські степи; що таке «євроінтеграція по-донецьки» та як вона проходила в ХІХ столітті; кому і для чого вигідно вважати Донбас поліетнічним регіоном; як на карті Донеччини з’явилися компактні поселення бойків та багато інших.
Охочих взяти участь у лекторії «(Не)Відомий Донбас: історичні міфи та культурні реалії» чекаємо 20 лютого, у п’ятницю, о 16 годині, у приміщенні виставкової зали Львівського музею історії релігії, що на площі Музейній, 1.

Довідка: Леся Гасиджак – кандидат історичних наук, етнолог, фахівець з етнокультури Донецького регіону. Старший науковий співробітник Відділу культурологічних досліджень Науково-дослідного інституту українознавства, редактор Інтернет-порталу «Музейний простір», співробітник громадської організації «Український центр розвитку музейної справи». У 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Процеси трансформації етнокультури українців Донеччини наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст».

Ірина Цебенко, завідувач інформаційного відділу ЛМІР

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.