У Києві презентували четверту частину багатотомного видання про унікальні графіті Софії Київської

Презентація четвертої частини багатотомного академічного видання “Корпус графіті Софії Київської” відбулась 21 листопада 2014 р. у приміщенні Наукової бібліотеки Антоновичів Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Автор книги – к.і.н., старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАН України, український історик-епіграфіст Вячеслав Корнієнко. Це видання була започатковане у 2010 році й присвячене 1000-річчю заснування Софії Київської. Три перших книги вийшли під час роботи В. Корнієнка у Національному заповіднику «Софія Київська». Але з приходом до заповідника нової адміністрації друк наступних випусків «Корпусу графіті Софії Київської» було припинено. Більше того, вже надруковані випуски видання було знято з продажу у книжкових кіосках заповідника і заховано на складах. Нова адміністрація заповідника, вкрай не зацікавлена у популяризації наукового доробку своїх попередників, зробила все, аби не тільки заховати й знищити те, що було створено провідними науковцями заповідника, але й припинити подальшу наукову роботу з дослідження унікальних софійських графіті.

Книга В. Корнієнка «Корпус графіті церкви Спаса на Берестові» побачила світ за активного сприяння Голови Всеукраїнської асоціації музеїв і заповідників Сергія Кролевця. Для продовження друку повного «Корпусу графіті Софії Київської» знайшовся ще один небайдужий громадянин України, який надав на це видання кошти.

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.