У Києві обговорять, як проповідувати християнство у місцях несвободи

2 грудня в столиці України відбудеться Міжконфесійна всеукраїнська науково-практична конференція «Християнська проповідь у місцях несвободи. Історія і сучасність України».

Як повідомили Департаменту інформації в Пенітенціарному душпастирстві УГКЦ, мета Конференції – «шляхом аналізу історії та сучасності формувати бачення автентичного служіння християн у тюрмах».

Під час Конференції планується обговорити такі аспекти: історичний контекст християнської проповіді в місцях неволі в межах сучасної України; інтерпретація християнської місії в тюрмах державними утвореннями на території України та сформулювати засади служіння Церков в умовах сучасної Української держави.

“Покарання – це не тільки захист громадського порядку і запорука безпеки людей, а й знаряддя виправлення злочинця – виправлення, яке при певних умовах набуває моральної цінності спокути. Пенітенціарна ідея як основа розбудови системи справедливості своїм походженням зобов’язана християнству», – зазначають організатори.

Організатори заходу – Пенітенціарне душпастирство УГКЦ у співпраці з Державною пенітенціарною службою України, Релігійним інститутом св. Томи Аквінського – запрошують усіх охочих узяти участь у конференції «Християнська проповідь у місцях несвободи. Історія і сучасність України».

Детельно:

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ у співпраці з Державною пенітенціарною службою України, Релігійним інститутом Св. Томи Аквінського запрошують Вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Християнська проповідь у місцях несвободи. Історія і сучасність України»

Конференція відбудеться 2.12.2014 р. за адресою: Релігійний інститут Св. Томи Аквінського,  м. Київ, вул. Якіра, 13 початок реєстрації учасників о 9.00.

Покарання – це не тільки захист громадського порядку і запорука безпеки людей, а й знаряддя виправлення злочинця – виправлення, яке при певних умовах набуває моральної цінності спокути. Пенітенціарна ідея як основа розбудови системи справедливості своїм походженням зобов’язана християнству. Саме каяття (poenitentia – лат.) визначило головну суть і назву ідеї. В’язничне служіння є великою нагодою для наближення Церков у спільному свідченні Христа. Сучасна християнська місія у тюрмах здійснюється в атмосфері братнього співслужіння представни-
ків християнських Церков і деномінацій. Аналіз української історії цього служіння мав би стати основою сучасного пенітенціарного душпастирства.
Мета конференції: шляхом аналізу історії та сучасності формувати бачення автентичного  служіння християн в тюрмах.
Завдання:
  1. Представити історичний контекст християнської проповіді у місцях несвободи в межах сучасної України.
  2. Проаналізувати інтерпретацію християнської місії в тюрмах державними утвореннями на території України.
  3. Сформулювати засади служіння Церков в умовах сучасної Української держави.
Учасники конференції: науковці, представники Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі», Державної пенітенціарної служби України,
Організатори конференції: Пенітенціарне душпастирство УГКЦ, Державна пенітенціарна служба України, Релігійний інститут Св. Томи Аквінського.
Пропонована тематика для обговорення:
–          служіння християн в місцях несвободи від початків до часу формування пенітенціарної ідеї.
–          проповідь християн в місцях несвободи в часі тоталітаризму.
–          правові засади функціонування душпастирства у пенітенціарній системі;
–          історичний контекст формування системи карного права на теренах сучасної України.
–          ретроспектива інтерпретації християнської місії в тюрмах державними утвореннями, що існували на території України.
–          засади тюремного служіння Церков в умовах сучасної Української держави. капеланство у багатоконфесійній перспективі.
–          духовні потреби персоналу Державної пенітенціарної служби України, християнські перспективи формування кадрів служби.
Список проблем відкритий для доповнення і авторських підходів.
Тези доповідей та заявки на участь, що містять тему доповіді та інформацію про Автора (прізвище, ім’я, по-батькові, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи, посада, контактний та робочий телефони, Email) просимо надіслати до 20.11.2014 р. на Е-mail: panteley@ukr.net

Контакти:
протоієрей Костянтин Пантелей,
тел./факс (044) 279 19 20
моб. 097 151 64 35  e-mail: panteley@ukr.net
Павло Загороднов,

моб. +38097 397 29 40

Опубліковано у Анонси та оголошення | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.