У Києві до 80-х роковин Голодомору відбудеться світова прем’єра опери «Червона земля. Голод»

Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду представляє світову прем’єру опери американського композитора українського походження Вірка Балея «Червона земля. Голод». Лібрето до опери написав поет Богдан Бойчук, один з фундаторів легендарної Нью-Йоркської групи — об’єднання україномовних поетів у США.

Прем’єра опери відбудеться 21 листопада о 19:00 в Національній опері України (вул. Володимирська, 65).

Режисер-постановник опери, член Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору Василь Вовкун зауважив: «Насамперед скажу, що не так часто музика Вірка Балея звучить в Україні. А це — великий композитор, оцінений Україною як лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Дуже важливе також ім’я Богдана Бойчука як поета, письменника модерного плану. Такий дует уже дає сподівання на неоднозначний твір. Щодо стилістики опери, то можна говорити про поставангард, де є шекспірівські трагічні емоції, беккетівський непрямолінійний сюжет, імпресіоністичну амосферу».

opera3

На передпрем’єрній репетиції

За сюжетом опера «Червона земля. Голод» — історія про трьох голодуючих людей: жінки-селянки з немовлям та озлобленого чоловіка, колишнього функціонера, який брав участь у розкуркуленні, але тепер розкаявся. «Вони випадково зустрічаються, це люди контрастних ідеологій і темпераменту, ми показуємо їхнє емоційне життя, зазираємо у внутрішній світ героїв, показуємо розвиток їхніх стосунків в екстремальній ситуації. Через їхні долі глядачам відкривається все жахіття Голодомору», — розповів композитор опери, американець українського походження Вірко Балей.

Українська тема в опері «Червона земля. Голод» звучить англійською мовою, у проекті беруть участь 4 відомі американські оперні співаки. Окремі сцени в опері вирішено засобами балету, пантоміми й оркестру.

Вперше оперу Вірка Балея поставили в Нью-Йорку та Лас-Вегасі.

Детальніше про оперу http://holodomor33.org.ua/svitova-premjera-opery-chervona-zemlya-holod/

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.