«Промінь» просить владу не нищити «Українське радіо»

Колектив радіо «Промінь» (Національна радіокомпанія України, НРКУ) заявляє про критичну ситуацію, яка сталася з поширенням сигналу радіостанції і просить Кабінет міністрів, Держкомтелерадіо та Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики пояснити причини таких скорочень і зупинити подібну практику, що шкодить, на їх думку,  інформаційній безпеці України. Про це йдеться у відкритому листі співробітників радіо на адресу Кабміну, Держкомтелерадіо та Комітету свободи слова, копію якого отримала «Телекритика».

«Замість FM-частоти, яка колись у каналу була, нині ми мовимо на незручному низькому діапазоні УКХ, і то не в повному обсязі і не по всій Україні. Нині ж ефір другого каналу “Українського радіо” практично відключено і від УКХ, тож нас чути тільки по фактично знищеній мережі проводового мовлення (так звана «друга кнопка»). Здається, що не горами той час, коли роботу великого колективу журналістів і запрошених фахових гостей зможуть чути лише режисери прямого ефіру самого радіо “Промінь”», – констатують на радіостанції.

Колектив «Променя» зазначає, що з 17-ти годин денного мовлення на сьогодні на УКХ не чути 7 годин. Слухачі позбавлені змоги приймати низку музичних і розмовних програм в той час, коли частка сучасної української музики становить на радіостанції  95%, а 100% розмовного формату – оригінальний національний продукт.

«Керівництво пояснює вимкнення сигналу браком фінансування. Бюджетних коштів елементарно не вистачає на оплату сигналу, і поки що перспектив отримання грошей немає», – заявляє колектив радіо і стверджує, що зменшення і  без того мізерних можливостей трансляції національного інформпродукту викликає обурення журналістів і слухачів.

На їхню думку, припинення фінансування трансляції сигналу «Українського радіо» виглядає дивним в час інформаційної війни, коли зусилля держави мають бути спрямовані на збільшення покриття радіостанцій, що забезпечують якісний український продукт. «Фактичне зупинення трансляції виглядає як спланована диверсія. Адже є речі, на яких навіть в умовах фактичної війни економити державі неприпустимо, бо це загрожує її безпеці і життю», – заявляють співробітники «Променя».

У відкритому листі колектив радіо «Промінь» просить  Кабмін, Держкомтелерадіо та Комітет свободи слова з’ясувати причини скорочень видатків на поширення сигналу і «зупинити подібну практику нищення не лише «Українського радіо», а й інформаційної сфери і інформаційної безпеки України».

Під листом поставили свої підписи 34 співробітник  радіостанції «Промінь».

 

Нагадаємо, через вимкнення Миколаївського радіоцентру Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) в селищі Луч (Миколаївська область) 5 і 6 березня на більшій частині України неможливо приймати на середніх хвилях програми «Українського радіо» (УР). Миколаївський радіоцентр КРРТ припинив роботу 5 березня о 15.00. У кол-центрі ПАТ «Миколаївобленерго» повідомили, що «Херсонобленерго» відключило радіоцентр у зв’язку з несплатою за електроенергію.

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.