Працівники і волонтери «Карітас-Львів УГКЦ» збагатились духовно на реколекціях у Брюховичах

У реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви у Брюховичах 11 жовтня, в неділю, духовну віднову пройшли працівники і волонтери благодійного фонду «Карітас-Львів УГКЦ». Реколекції організував о. Андрій Сенейко, директор львівського Карітасу. У них взяло участь 27 осіб – з різних парафій Львова. Духовні науки провів о. Мартин Хабурський, ЧСВВ.

На початку відбулось детальніше знайомство. Ольга Момот, заступник директора львівського Карітасу, розсадила присутніх так, щоб сусіди були малознайомі або ж і зовсім незнайомі. За кількахвилинну розмову потрібно було довідатись якомога більше про людину, що сиділа поруч, а потім представити її всім присутнім. Таке знайомство ще більше згуртувало Карітас як спільноту.

Отець Мартин Хабурський у своїй духовній науці зосередив увагу присутніх на розумінні поняття спільнота, а зокрема, християнська спільнота. Християнська спільнота об’єднана навколо Христа, у центрі такої спільноти перебуває Христос. Що значить бути послідовниками Ісуса Христа? Йти слідом за ним. Християнська спільнота має йти вслід за Ісусом. У християнській спільноті перебувають різні люди – за культурою, освітою, вихованням, і всі ці різні люди об’єднані у Христі. Цю спільноту об’єднує єдина ціль – Царство Боже. Спільнота покликана до спілкування. Зокрема, у надприродному вимірі. Чи готові ми вслід за Ісусом пити чашу терпінь? Чи готові узгоджувати наші плани з Божими? Христос служить хворим, немічним, оздоровлює їх. Він не боїться доторкнутись до прокаженого. Христос не відкидає навіть ворогів. Тому християнська спільнота будується на взаємному служінні, на служінні іншим. Завдання Карітасу – послужити тим, хто потребує, донести їм вістку, що є хтось, хто тебе любить, бажає тобі добра. Не вміємо дякувати Богові, багато нарікаємо, що нам тяжко. Не віємо цінувати те, що маємо. Християнська спільнота має служити по-християнськи, так, як Христос. Дати місце у своєму серці для кожної потребуючої людини.

Учасники реколекцій взяли участь у недільній Божественній літургії, яку відслужили о. Мартин Хабурський та о. Андрій Сенейко. Фраза недільного уривку з Євангелія «Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» стала немовби лейтмотивом духовних наук.

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.