«Жива історія». До 120-ліття Патріарха Йосифа Сліпого

120-літтю з дня народження Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Йосифа Сліпого присвячена виставка під назвою «Жива історія» у Львівському музеї історії релігії.

Патріарх Йосиф Сліпий

Патріарх Йосиф Сліпий

( розмір 5.65 MB )

Про життя Патріарха свідчать спогади очевидців, фотографії, документи, листи, особисті речі ісповідника віри. До організації виставки долучились Інститут Історії Церкви УКУ, сестри милосердя святого Вікентія, греко-католицький священик Севастьян Дмитрух.

Кор. Серед матеріалів є такі, що експонуються вперше. Розповідає завідувач відділу історії УГКЦ Наталя Матлашенко.

Наталя Матлашенко

Кор.Священик Богдан Прах разом з істориком Олегом Турієм опікуються архівом Патріарха Йосифа Сліпого в Римі. Наразі його переносять на електронні носії і вже через кілька років, на думку о. Богдана, архів Патріарха Йосифа стане доступним для істориків.

о. Богдан Прах

Кор.Інститут Історії Церкви УКУ за 20 років зібрав чимало спогадів про Патріарха Йосифа Сліпого та його епоху. Ісповідник віри очолював Церкву у найважчі часи. 45 років влада принижувала і переслідувала Церкву. Сотні священиків і тисячі вірних були заарештовані і вислані на примусові роботи. У Церкви відібрали всі храми і знищили церковні структури. Патріарх Йосиф Сліпий протягом 18 років заслання і ув’язнення вірив у Воскресіння Церкви і уособлював її незламний дух. Говорить директор Інституту історії Церкви о. Андрій Михалейко.

о. Андрій Михалейко

Кор. Отець Севастьян Дмитрух також записав чимало свідчень від людей, що особисто знали Патріарха Йосифа.

о. Севастьян Дмитрух

Кор. Патріарх Йосиф Сліпий писав з ув’язнення сестрам милосердя святого Вікентія. Десять років тому ці листи знайшли збереженими у стіні колишнього будинку монастиря у Львові. Це листування охоплювало 10 літ з 1953 до 1963 років. Листи лягли в основу книги, котру видали сестри Милосердя під назвою «Пізнайте правду». Говорить генеральна настоятелька сестер милосердя святого Вікентія  Петра Процак.

Генеральна настоятелька сестер милосердя святого Вікентія  Петра Процак

Кор. Львівський Музей історії релігії видав також альманах “Лицар Нескореної Церкви”, присвячений Патріарху Йосифу Сліпому.

До ефіру програму підготували звукооператор Віталій Бохонко та редактор Любомира Бурка. Нехай у ваших домівках завжди панує мир, злагода і любов! Слава Ісусу Христу!

Фоторепортаж

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.