Якою має бути об’єднана Церква?

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок (Немає оцінок)
Loading...

УГКЦ на початку ІІІ тисячоліття: еклезіальна ідентичність та екуменічна місія

( розмір 5.84 MB )

Кор. Якою має бути об’єднана Церква? Таке питання поставив перед учасниками наукового семінару, що проходив в Українському католицькому університеті, Блаженніший Любомир кардинал Гузар. Семінар був скликаний з нагоди 80-літнього ювілею Блаженнішого. Науковці обговорювали еклезіальну, тобто церковну, ідентичність УГКЦ та її екуменічну місію на початку ІІІ тисячоліття. У вступному слові владика Борис Гудзяк, єпарх Паризький для українців-католиків Франції, ректор УКУ, зокрема сказав.

Борис Гудзяк (звук)

Кор. Папа Іван Павло II під час приїзду в Україну назвав УГКЦ лабараторією екуменізму. Про це згадав Блаженніший Любомир в аудіозверненні до учасників наукового семінару. Також Папа Венедикт XVI наголошував на тому, що УГКЦ має бути собою, Східньою Церквою, відкритою на потребу встановлення єдності з православними братами. Оскільки Українська Греко-Католицька Церква перебуває на перетині двох культур, то її завдання допомогти Заходові та Сходові один одного краще пізнати.

Блаженніший Любомир (звук)

Кор. Як зазначив Блаженніший Любомир, у вірі, як такій, різниці немає, а два способи богословського мислення, Сходу і Заходу, не суперечать, а подекуди навіть і доповнюють  один одного для кращого зрозуміння.

Треба мати візію, якою повинна бути об’єднана Церква. Це колосальне завдання, за яке екуменісти останні 50 років не мали відваги взятися. Така Церква, з одного боку, мала б бути цілковито об’єднана у вірі,  а з іншого – у своїх богословських заложеннях не ставила б перешкод для об’єднання. Розв’язку практичної єдності Блаженніший Любомир вбачає у сопричасті. Це, на його думку,  дорога до здійснення єдності, де кожна сторона буде почувати себе цілковито вдома, цілковито рівноправною.

Блаженніший Любомир (звук)

Кор. Завідувач  кафедри  церковної історії УКУ Олег Турій представив історичні аспекти вчення Блаженнішого Любомира, його погляди на історію і церковну історію зокрема. Пропонується такий алгоритм – пізнаємо минуле, аби розуміти ким ми є і визначати, куди рухатися далі.

Олег Турій (звук)

Кор. Як зазначив Олег Турій, в історичній спадщині Церкви Христової в Україні Блаженніший Любомир виділяє кілька основних тем. Вони мають особливе значення для окреслення сучасної ідентичності Церкви та визначення її завдань для майбутнього. Ці теми – традиція Київського християнства,  унійна ідея, свідчення мучеників та ісповідників віри.

Щодо Київської Церкви та її спадкоємства Олег Турій відзначив такі основні думки Блаженнішого Любомира

Олег Турій (звук)

Кор. Киівська Церква має особливий статус і особливе завдання як посередника між Сходом і Заходом для їх кращого взаємного пізнання і зближення.

Кор. о. д-р Мирон Бендик, ректор Дрогобицької духовної семінарії у своїй доповіді про еклезіологічну, тобто церковну перспективу зокрема зауважив.

о. д-р Мирон Бендик (звук)

Кор. Павло Смицнюк, викладач кафедри богослов’я УКУ у своїй доповіді представив екуменічну, тобто об’єднавчу перспективу,  місії УГКЦ у третьому тисячолітті. Зокрема, це ідея обєднання основних українських конфесій в єдину Київську Церкву.

Павло Смицнюк (звук)

Кор. Дискутантом на семінарі виступив о. д-р Михайло Димид, який поставив ряд запитань.

о. д-р Михайло Димид (звук)

Кор. Ще один дискутант семінару о. д-р Юрій Саквук запропонував спрямувати вектор дії на співпрацю із Східними Католицькими Церквами.

о. д-р Юрій Саквук (звук)

Кор. Підсумовуючи дискусію під час конференції владика Гліб (Лончина) наголосив: «За останні 112 років нашими провідниками були велетні духу. Вони троє подали цей алгоритм – студіювати історію, аби пізнати ким ми є, щоб не лише не повторювати помилок минулого, а й могти розвиватися. Наше завдання вивчати їхню спадщину і на цій основі будувати та іти далі».

Фрагмент програми Радіо «Воскресіння». Підготувала Любомира Бурка

Опубліковано у Дослівно... | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.