Вшанування 30-их роковин відходу у вічність Патріярха Йосифа Сліпого. Репортаж із Рима

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 2
Loading...

Від початку вересня цього року вшановуємо 30-і роковини відходу у вічність Патріярха Української Греко-Католицької Церкви Йосифа Сліпого. Ісповідник віри упокоївся в Бозі 7 вересня 1984 року в Римі. Поминальні урочистості, які організовувало товариство «Свята Софія», пройшли найперше в родинному селі Патріярха – Заздрість, що на Тернопільщині; у Тернополі, у Філядельфії та в Римі. Репортаж з Рима підготувала прес-секретар представництва товариства “Свята Софія” в Україні Люда Бублик.

Зліва-направо: о. Марко Ярослав Семеген, посол Тетяна Іжевська, владика Гліб Лончина, владика Діонісій Ляхович

Зліва-направо: о. Марко Ярослав Семеген, посол Тетяна Іжевська, владика Гліб Лончина, владика Діонісій Ляхович

( 4.31 MB ) Вшанування 30-их роковин відходу у вічність Патріярха Йосифа Сліпого. Репортаж із Рима

Кор. Сьогодні наша розповідь про те, як згадували великого церковного, громадського і політичного діяча Кир Йосифа Сліпого у Вічному Місті.

Урочистості розпочалися в улюбленому дітищі Патріярха – соборі Свята Софія що по вул. Боччеа в італійській столиці. Архиєрейську Літургію очолив владика Гліб (Лончина), Єпарх Єпархії Пресвятої Родини у Лондоні, Апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії, у співслужінні владики Діонісія (Ляховича), Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.

Перед богослужінням відбувся чин освячення відреставрованого позолоченого кивоту, виконаного для собору за проєктом Святослава Гординського та одобреного Блаженнішим Сліпим при будові храму у 60-их роках минулого століття. Завдяки пожертвам вірян, цьогоріч кивот було відреставровано і позолочено. Він додав ще більше пишности архітектурній та мистецькій перлині українського Риму.

З достойними владиками співслужили о. Йоанікій Чверенчук, Протоконсультор ЧСВВ, о.Маврикій Попадюк, Настоятель Генерального Дому оо. Василіян, о.Луїс Кассяно, Ректор Української Папської Колегії Святої Покрови, о. Дмитро Квич, Ректор Собору Святої Софії, священики, студенти. Вшанувати 30-і роковини відходу у вічність разом з українською громадою прибула Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська.

Звук: посол Тетяна Іжевська

Кор. Після урочистої Літургії, що відбулася при численній участі української громади Риму, Сестер ЧСВВ та Сестер Служебниць, було відправлено панахиду в пам’ять Патріярха Йосифа Сліпого, а відтак – молитва у крипті собору, де спочиває серце Блаженнішого. Служіння прикрашав чудовим співом хор Папської Колегії Святої Покрови.

У рамках урочистостей гості оглянули виставку фотографій з похорону Патріярха Йосифа Сліпого, що ввійшли до презентованого в той день видання «Шлях у безсмертя. Матеріяли про смерть та похорон Патріярха Йосифа Сліпого (1892-1984)».

Опісля відбулася урочиста академія, котра після спільної молитви розпочалася переглядом фільму, створеного на підставі документальних кадрів Марією Козак з родинного села Йосифа Сліпого – Заздрість що на Тернопільщині. Президент ТСС у Римі о. Марко Ярослав Семеген у своїй промові зазначив, що тут, у Римі, Кир Йосиф Сліпий провів останні понад два десятиліття свого тяжкого, але бурхливого і плідного життя.

Звук: о. Марко Ярослав Семеген

Кор. Особливо зворушливо було слухати спогади о. Івана Музички, багатолітнього вірного товариша і співробітника Патріярха. о. Музичка проводжає у вирій свою 94-у осінь. Він поділився з присутніми теплими спогадами про те, якою людиною був Кир Йосиф Сліпий, і про останні дні його життя перед відходом на вічне служіння до свого Небесного Отця.

Звук: о. Іван Музичка

Кор. Урочисту академію прикрасила майстерним деклямуванням включених до презентованої книжки поезій парохіянка Ірина Винник. А на закінчення хор з римської парохії Сергія і Вакха заспівав а’капелла відому пісню про Патріярха Сліпого «На Сибірі, в концтаборі».

Патріярх відійшов, уже 30 років його немає з нами. Але діла його живуть і служать для добра людей, на славу нашої Церкви. Про те, чим живе сьогодні парохія при соборі Святої Софії у Римі, ми запитали в пані Галини Задільської, однієї з тих, кого доля занесла на італійську землю.

Звук: Галина Задільська

Кор. Владика Гліб (Лончина), згадуючи про Кир Йосифа Сліпого, зазначив, що він добре розумів загальне священство вірних, тобто, особливу важливість праці мирян у Церкві. Саме таким цілям сьогодні між іншим служить наше Релігійне Товариство «Свята Софія».

Звук: Владика Гліб (Лончина)

Кор. Важливості збирання в розсіянні сущих, як казав Патріярх Сліпий, сьогодні приділяє увагу також Українська Держава, зокрема, через співпрацю з громадськими та релігійними об’єднаннями українців за кордоном. Про це сказала спеціяльно для Радіо «Воскресіння» пані Тетяна Іжевська, Посол України при Святому Престолі.

Звук: посол Тетяна Іжевська

 

До ефіру програму Радіо “Воскресіння” підготували редактор Любомира Бурка, звукооператор Віталій Бохонко

 

 

 

Опубліковано у З місця події | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.