“Вшануймо праведника”. Отець Богдан Сенета у спогадах сучасників з нагоди 100-літнього ювілею і відкриття виставки (с. Добряни, 27 червня 2013 року)

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 7
Loading...

“Вшануймо праведника”. Отець Богдан Сенета у спогадах сучасників з нагоди 100-літнього ювілею і відкриття виставки (с. Добряни, 27 червня 2013 року).

Отець Богдан Сенета

Отець Богдан Сенета

( 4.08 MB ) Фрагмент з проповіді владики Йосифа Міляна на урочистій літургії у храмі св. Івана Богослова
( 2.09 MB ) Спогади владики Йосифа Міляна під час відкриття виставки, присвяченої о. Богдану Сенеті
( 9.44 MB ) Спогади о. Севастьяна Дмитруха
( 3.66 MB ) о. Тарас Бублик про  виставку, присвячену о. Богдану Сенеті
( 2.68 MB ) виступ Руслани Бубряк, наукового працівника Львівського музею історії релігії
( 1.52 MB ) спогади п. Стефанії, мешканки села Добряни
( 1.58 MB ) спогади п. Лесі, мешканки с. Добряни
( 3.06 MB ) спогади о. Івана Кузьмяка, пароха храму св. Івана Богослова у Добрянах

Урочистості з нагоди 100-ліття від дня народження о. Богдана Сенети, греко-католицького священика, довголітнього в’язня сибірських таборів, відбулися 27 червня 2013 року в с. Добряни Городоцького району на Львівщині.

Божественну літургію очолив єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ владика Йосиф Мілян, родом з Добрян. Віряни також молились на могилі о. Богдана Сенети,  похованому на цвинтарі біля церкви св. Івана Богослова.

Опісля у місцевій школі відбулось відкриття виставки, присвяченої життю і діяльності о. Богдана Сенети. До організації виставки долучились Інститут Історії Церкви Українського католицького університету, Львівський музей історії релігії. На виставці представлені особисті речі священика, євхаристійний набір, фотографії, архівні документи. Своїми спогадами і свідченнями про ісповідника віри поділились владика Йосиф Мілян, о. Севастьян Дмитрух (теж родом з Добрян), о. Іван Кузьмяк, парох с. Добряни, о. Зиновій Микласевич, інші отці, гості і мешканці села. Про працю над експозицією розповіли о. Тарас Бублик (ІІЦ УКУ), Руслана Бубряк (Львівський музей історії релігії), Ірина Коломієць (музей Патріарха Йосифа Сліпого).

У неділю, 30 червня відбудеться освячення пам’ятної меморіальної таблиці до 100-річчя з дня народження ісповідника віри.

Біографічна довідка. Отець Богдан Степан Сенета народився 27 червня 1913 року у с. Яксманичі Перемишльського повіту у сім’ї місцевого пароха о. Богдана Сенети і Стефанії з Гайдукевичів. Навчався у Перемишльській чоловічій гімназії, Духовній семінарії у Перемишлі (1934-1939 рр.) У 1939 році єпископ Перемишльський Йосафат Коциловський висвятив його на священика. Душпастирював у с. Уйковичі Радимнянського деканату біля Перемишля, наприкінці 1942 року переведений до с. Добряни і с. Путятичі.  Отець Богдан відмовився “возз’єднатися” з РПЦ після Львівського псевдособору 1946 року. Продовжував таємно служити для вірян. 12 березня 1950 року був арештований, звинувачений у “бандпособнічєствє” і висланий на спецпоселення. У 1950-1954 роках відбував заслання у селищі Торба Томської області. Опісля переїхав у радгосп Чорнореченський Хабаровського краю до брата-священика о. Мирослава і сестер Софії та Марії, які також відбували покарання. Працював на засланні як лісоруб та різноробочий. У 1975 році з рідними повернувся в Україну. Продовжував активну душпастирську діяльність: хрестив, сповідав, ховав померлих. Після виходу Церкви з підпілля о. Богдан Сенета у 1990 році отримав дозвіл від митрополита Володимира Стернюка далі душпастирювати в Добрянах. У 1998 році отримав Папську нагороду “За заслуги перед Церквою і Апостольським престолом”. Відійшов у вічність 11 грудня 2004 року.

Фоторепортаж Андрія Копака

Радіо “Воскресіння”

Опубліковано у З місця події. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.