Великого бажайте! У Заздрості вшанували пам’ять Патріярха Йосифа Сліпого

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 3
Loading...

Світлу пам’ять Патріярха і Кардинала Йосифа Сліпого вшановували у його родинному селі Заздрість, що на Тернопільщині.

30 літ тому, на 93 році життя, 7 вересня 1984 Ісповідник віри відійшов у вічність. Патріярх Йосиф очолював Українська Греко-Католицьку Церкву у часи її найбільших випробувань і переслідувань. 40 років торував Церкві шлях український Мойсей. Своїм прикладом показав незламність людського духу, перебуваючи 18 років у совєтських лагерях.

( 4.35 MB ) Вшанування пам’яті Патріярха Йосифа Сліпого. Репортаж із Заздрості

Кор. Урочисту літургію в пам’ять Патріарха Йосифа очолив у парафіяльному храмі св. Йосифа Обручника Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. Владика привітав учасників прощі, що вже  вдесяте вирушили дорогою із Заздрості до Зарваниці, котру колись давно пройшла мати Патріярха з хворим малим Йосифом на руках, прохаючи в Богородиці оздоровлення для дитини. У своїй проповіді Митрополит наголосив на особливій ролі батьків у вихованні дітей, зазначивши, що батьки Патріарха Йосифа виховували своїх дітей в глибокому християнському дусі. Владика Василій зазначив, що Боже провидіння завжди провадило український народ, посилало йому духовних провідників. Такими провідниками у ХХ столітті були слуги Божі Митрополит Андрей Шептицький і Патріарх Йосиф Сліпий. Митрополит Тернопільсько-Зборівський відзначив вклад Блаженнішого Йосифа у розвиток української богословської науки, у розбудову церкви на поселеннях,  те, як він голосив цілому світові про мовчазну Церкву. Ще задовго до свого звільнення у сталінських концтаборах владика Йосиф пише послання до своїх вірних, лейтмотивом якого стали слова «Великого бажайте».

Звук: Фрагмент з проповіді Митрополита Василія

Кор. На Літургії молилися за мир в Україні, за усіх тих, хто загинув на Сході. Владика Василій Семенюк закликав молитись так щиро, щоб Господь послав мир і спокій.

Після Служби Божої прочани на чолі з духовенством вирушили на цвинтар с. Заздрість, де поховані батьки і родичі владики Йосифа Сліпого. Разом молились гості з Києва, Тернополя, Львова, Харкова, Кам’янець-Подільського, Одеси.

Опісля процесія з хоругвами, співаючи патріотичні пісні, йшла до комплексу «Рідна хата Патріарха Сліпого», де відбулась науково-мистецька академія за участю молодіжного хору тернопільського катедрального собору Непорочного Зачаття Діви Марії, Зарваницького колегіуму «Знамення». Гості також переглянули фільм про Блаженнішого Йосифа. Листи-привітання учасникам урочистостей надіслали кардинал Любомир Гузар та професор Леонід Рудницький, голова товариства «Свята Софія» США.

Отець д-р Тарас Бублик, викладач Українського католицького університету, розповів про діяльність Патріарха Йосифа Сліпого щодо легалізації УГКЦ у світлі радянських документів.

Звук: Фрагмент з виступу о. Тараса Бублика

Кор. В рамках відзначення 30-ліття відходу у вічність Блаженнішого Йосифа відбулась презентація книжки «Шлях у безсмертя. Матеріали про смерть та похорон Патріарха Йосифа Сліпого (1892-1984)». Видання вийшло у світ за підтримки релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США у видавництві «Артос». Упорядники книжки д-р Ірина Іванкович  та о. Марко Ярослав Семеген.

Як виникла ідея видати книжку розповідає президент ТСС у Римі о. Марко Семеген.

Звук: Фрагмент з виступу о. Марка Семегена

Кор. Книжку «Шлях у безсмертя» придбав і Степан Павлішак. Його приватна бібліотека містить чи не найбільш повну збірку видань про Йосифа Сліпого. Це понад 80 книжок з різних куточків світу, а також поштівки, листівки, марки.

Звук: Коментар Степана Павлішака

Фоторепортаж

Програму Радіо “Воскресіння” підготували звукооператор Віталій Бохонко, редактор Любомира Бурка

 

 

Опубліковано у З місця події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.