Слідами паломництва на канонізацію Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок (Немає оцінок)
Loading...

Мабуть, чи не найбільшою подією у житті Католицької Церкви у 2014 році була канонізація двох великих пап ХХ століття. 27 квітня у Римі Папа Франциск проголосив святими Католицької Церкви  Івана Павла ІІ та Івана ХХІІІ. З цієї нагоди у Римі чисельно зібралась прочани з усіх куточків світу. Не залишились осторонь і українці. Зокрема, паломницько-реколекційний центр «Рафаїл» на прощу організував 5 автобусів для понад 200 прочан. У семиденне паломництво вирушили представники як заходу так і сходу: Зокрема, із Львівської, Тернопільської, Вінницької, Дніпропетровської, Одеської областей. Їхали із різними особистими наміреннями, та об’єднала усіх спільна молитва за мир в Україні та навернення Росії.

Іван ХХІІІ та Іван Павло ІІ

Іван ХХІІІ та Іван Павло ІІ

( 4.49 MB ) Слідами паломництва на канонізацію Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ

Кор. Паломництво  розпочалось із Кракова – міста, у якому пройшли юнацькі та зрілі роки служіння Кароля Войтили. У 1978 році він став Папою, і , можливо, не випадково, у цьому ж таки році Краків ввели у список ЮНЕСКО. Мабуть, у Кракові чи не найбільше пам’ятних місць пов’язаних з Іваном Павлом ІІ. Тут він навчався у Ягеллонському університеті, духовній семінарії, брав участь у театральному гуртку, писав вірші, захоплювався спортом – особливо катанням на лещатах та байдарках, тут став священиком, згодом викладав для студентів суспільну етику, а також звідсіля як архиєпископ Кракова  їхав на конклав до Рима. Величний пам’ятник йому стоїть на території Вавельського замку, а на дзвіниці – дзвін, присвячений Івану Павлу II. У кафедральному соборі на Вавелі зберігається кров Івана Павла ІІ. У Кракові є ціла галерея міні-скульптур Папи, які створив спеціально до канонізації польський скульптор Чеслав Джвігай.

Ми оглянули історичні місця, пов’язані із Папою, послухали відомого краківського сурмача і, помолившись у церкві, вирушили до Ченстохови.

У Ченстохові на Ясній горі у каплиці монастиря паулінів перебуває чудотворна ікона Матері Божої, яка у XIV столітті була перевезена сюди з українського Белзу. Через темний лик ікона знана також як Чорна Мадонна. Розповідає керівник прочанської групи о. Володимир Ждан.

Звук: о. Володимир Ждан

Кор. 13 травня 1981 року на площі Святого Петра у Папу стріляв турок Алі Аґджа . Куля пройшла за кілька міліметрів від життєво важливих органів.

Звук: о. Володимир Ждан

Кор. Стіни у каплиці, де є чудотворна ікона матері Божої, обвішані вотивами, дарами-подяками  для Богородиці. Їх велика кількість просто вражає.

Далі шлях прочан до Вічного міста Рима простягся через Венецію. Тут Анджело Джузеппе Ронкаллі, майбутній Папа Римський, після прийняття сану кардинала у 1953 році, став Патріархом Венеції.

У Римі людське море вирувало ще напередодні канонізації. Місце на площі святого Петра для нічних чувань займали незважаючи на дощ. Вражало розмаїття мов, обрядів, культур і національностей. Але всіх об’єднувало відчуття єдиної родини. Рим вражає своєю величчю, монументальністю і просторами. Очевидно, що за два дні його оглянути фізично неможливо. Перший день у Римі ми відвідали місце страти святого апостола Павла. Тут збудовано три церкви і б’ють три фонтани. Неподалік розташований грот, де за переданням об’явилась  Пречиста Діва Марія, мати Ісуса Христа. Стіни, обабіч дороги до печери, встелені дарами, принесеними Діві Марії на знак подяки за вислухані молитви. Божественна літургія у цьому святому місці звучала напрочуд хвилююче і урочисто. Опісля ми побували у базиліці Санта Марія Маджоре, церкві Сергія і Вакха, оглянули давній пантеон і колізей, у якому мужньо йшли на смерть сповідники християнської віри. Одна із найкрасивіших площ у Римі, розташована у центрі –  площа Венеція. Огорнутий пеленою таємничості замок святого Ангела, до якого веде міст через ріку Тибр.

У неділю 27 квітня наша прочанська група взяла участь у Божественній літургії в українській церкві святої Софії, яку збудував патріарх Йосиф Сліпий. Нещодавно церква була відреставрована. Всередині вона викладена мозаїкою, що сяє сонячним блиском. З прочанами поспілкувався 94-літній священик о. д-р Іван Музичка.

Звук: о. Іван Музичка

Кор. Кожен прочанин у Римі прагне пройти на колінах святі сходи, по яких за переданням піднімався Ісус Христос до Пилата. Неподалік папська базиліка сан Джовані Латерано. У день введення до лику святих пап Івана Павла 2 та Івана 23 на кожній площі виставлені великі екрани, через яких можна було спостерігати урочисте богослужіння. Адже площа святого Петра не могла вмістити всіх прочан. Втім бллагословення Папи Франциска дійшло до кожного прочанського серця.

Своїми враженнями діляться прочани.

Звук: Враження паломників

Кор. Говорить отець Борис Стасюк, парох с. Поділля Заліщицького р-ну Тернопільської області.

Фоторепортаж http://www.rr.lviv.ua/albom

Програму Радіо “Воскресіння” підготувала Любомира Бурка

 

Опубліковано у Паломництво | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.