Шлях братерства, любові й довіри з Папою Франциском

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 6
Loading...

Шлях братерства, любові й довіри з Папою Франциском: перші кроки, враження, очікування

( розмір 5.78 MB )

Кор. Хвилю бурхливих емоцій, пильного зацікавлення та щирого захоплення викликав новий Папа Римський Франциск: 266 Єпископ Риму, перший Папа з Латинської Америки, аргентинець, перший Папа-єзуїт і перший Папа, котрий обрав ім’я Франциск. Конклав обрав його досить швидко, наприкінці другого дня голосувань, 13 березня. Ім’я нового папи оголосив кардинал-протодиякон Жан-Луї Торан. Папа Франциск пожартував, що брати-кардинали знайшли нового Папу майже на краю світу. Він вділив благословення не лише тим, хто так чисельно зібрався на ватиканській площі св. Петра, незважаючи на дощ, а також і тим, хто стежив за подіями через засоби масової інформації. Новообраний Папа попрохав молитись за свого попередника Папу Венедикта XVI, а також молитись за нього. Святіший Отець сказав: «Починаємо цей шлях, єпископ і люд, шлях братерства, любові й довіри поміж нами. Молімося один за одного, за весь світ». Своє перше благословення всьому світові Urbi et Orbi Папа Франциск виголосив латинською мовою.

Чи був цей вибір несподіванкою?

Говорить Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Блаженніший Святослав

Кор. Новому Папі Римському 76 років. Він народився 17 грудня 1936 року в столиці Аргентини Буенос-Айросі у сім’ї італійських емігрантів. Батько працював на залізниці, мама – домогосподарка, виховувала п’ятеро дітей, з яких Хорхе Маріо Берґольйо був наймолодшим. Спочатку вивчав хімію, а потім, відчувши покликання до служіння, вступив  у духовну семінарію.

Юний Хорхе Берґольйо був вихованцем українського священика-салезіянина отця Степана Чміля, якого Патріарх Йосип Сліпий у Римі таємно висвятив на єпископа. Хорхе Берґольйо прислуговував отцеві Чмілю під час ранкових богослужінь.

Владика Андрій Сапеляк, теж салезіянин, перший єпископ для українців-католиків в Аргентині в інтерв’ю для Радіо «Свободи» згадує:

Владика Андрій Сапеляк : «Людина спокійна, але рішуча, добра. Його сила не так його мудрість, а його надія на Бога. Ніхто не міг подумати, що аргентинець буде Папою, і дотепер не можуть дати собі справи з того. Хто там міг подумати, що з Аргентини буде Папа. Думаю, що Боже провидіння звертає увагу на те, що є багато людей збіднілих, якими ніхто не займається і народ терпить від бідності. Тому з бідної Аргентини Папа звертатиме увагу на проблеми потребуючих людей. Він принесе віру з забутої Аргентини»

Кор. Майбутній Папа Хорхе Маріо Берґольйо у 1958 році  вступив до Товариства Ісусового (Отців Єзуїтів). Окрім богослов’я глибоко вивчав також і гуманітарні науки: психологію, філософію, цікавився літературою. Серед його улюблених письменників – Достоєвський і Борхес. Хорхе Маріо Берґольйо викладав у навчальних закладах Аргентини. Священичі свячення отримав у 1969 році.

Докторат з богослов’я захистив у Німеччині. У 1992 році блаженний Папа Іван Павло ІІ призначив його єпископом-помічником Буенос-Айреса, а з 1998 року – архиєпископ. У 2001 році стає кардиналом. З 2005 до 2011 року – Президент Аргентинської Єпископської Конференції. Папа Франциск  добре знає українську Церкву, оскільки опікувався вірними східного обряду, що проживають в Аргентині.

Згадує Владика Андрій Сапеляк: «Ми періодично, єпископи, зустрічались. Ми були у приязних стосунках. Він добре знає східні церкви і, я думаю, що зрозуміє наші потреби і наше українське положення. Ми не маємо таких пекучих проблем, бо самі розв’язуємо. Але є питання Патріархату і беатифікації митрополита Андрея Шептицького. Сподіваюсь, що ми візьмемося серйозно до цієї справи. Ми не маємо фахових кадрів до справи Шептицького, але треба нашій церкві працювати»
Кор. Папа Франциск добре знайомий також з Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ, який свого часу очолював в Аргентині єпархію.

Блаженніший Святослав

Кор. Спілкуватись з Папою Франциском до його обрання мав нагоду і Блаженніший Любомир. «Це людина без претензій. Він розважливий, побожний, відзначається простотою. У нинішньому світі це дуже необхідні якості» – зазначає Блаженніший Любомир і згадує свою першу зустріч з Кардиналом Берґольйо

Блаженніший Любомир

Кор. Блаженніший Святослав запросив Папу Франциска в Україну.

Блаженніший Святослав

Кор. Перший свій виїзд з Ватикану Папа Франциск здійснив вже наступного дня після обрання на папський престіл. 14 березня він молився перед іконою Пресвятої Діви Марії у Папській Марійській базиліці Санта Марія Маджоре. До речі, каноніком цієї базиліки є український єпископ Іриней Білик. Ввечері того ж дня Папа молився з усіма кардиналами-виборцями з нагоди завершення Конклаву. Прямувати вперед, будувати Церкву та сповідувати, визнавати Христа – це ключові слова проповіді Святішого Отця. 15 березня на зустрічі з Колегією кардиналів Папа Франциск пригадав, що Святий Дух Своєю об’єднуючою та оживляючою силою, є душею Церкви і закликав ніколи не впадати у песимізм.

Прийняте новим Папою ім’я Франциск, на честь Франциска Асизького, свідчить про євангельський дух, близькість до убогих та смирення. Від першої миті, коли Папа з’явився перед Божим людом, він засвідчив цю простоту, покору, душпастирський досвід та глибоку духовність.

Говорить Блаженніший Святослав.

Блаженніший Святослав

Кор. Урочисте богослужіння з нагоди початку служіння Папи Франциска відбулось у Ватикані на площі Святого Петра, де були присутні сотні тисяч людей. Під час інавгураційної промови Римський архиєрей наголосив, що справжня влада – це служіння. Згадуючи святого Йосифа, він зауважив: «Лише той, хто служить з любов’ю, вміє оберігати!» Святіший Отець закликав вірних оберігати Христа у своєму житті, оберігати ближніх, оберігати навколишню красу. Також Папа зауважив, що «Лагідність не є чеснотою слабких, швидше, навпаки, вона свідчить про наявність сили духа, про здатність бути уважним, співчутливим, бути справді відкритим для іншого, і нарешті здатність любити. Не слід боятися доброти й лагідності!» – наголосив Папа Франциск.

Що ж очікують від Папи Франциска?

Говорить Блаженніший Святослав

Кор. Своїми враженнями про  Папу Франциска поділився

проректор УКУ Олег Турій

Олег Турій

Кор. Думки з нагоди обрання Папи Франциска народного артиста України Святослава Максимчука

Програму Радіо «Воскресіння» підготувала Любомира Бурка

 

Опубліковано у Дослівно... | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.