Повстанське Різдво. Частина 4 (за книгою сестри Володимири Максимів, ЧСВВ “Галицький рід”)

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 3
Loading...

«Повстанське Різдво» – так називається один з розділів книги-трилогії «Галицький рід», автор якої – сестра Володимира Максимів ЧСВВ. Оповідь складена на основі документальних свідчень, спогадів очевидців і учасників визвольної боротьби та присвячена 70-м роковинам утворення Української Повстанської армії.

Частина 1
Частина 2, 3

У 1947 році у лісах Галичини переховувалось і діяло багато повстанців. Зокрема, криївка була у лісі за селом Поляна на Щиреччині. Троє повстанців і полонений ними німецький  вояк зустрічали тут навечір’я Різдва. Мати одного з них, Катерина Курило, принесла повстанцям свят-вечірні страви. Разом вечеряли за давнім українським звичаєм. У хлопців була радіостанція, з якої вони передали в ефір різдвяне вітання для українського народу. Наступного дня, на саме Різдво, совєтські військовики викрили криївку. Продовжує читати автор – сестра Володимира Максимів.

Сестра Володимира Максимів, ЧСВВ

Сестра Володимира Максимів, ЧСВВ

( 5.20 MB ) Повстанське Різдво. Частина 4

Сестра Володимира Максимів: “Історія має свої, непідвладні духові часу закони: вона розставляє дороговкази до повстанських могил майбутнім поколінням і проходить крізь завіси, замовчування і фальсифікації, здіймає полуду, викривлення фактів і подій з найбільш засліплених очей душі, несвідомих співвітчизників і краян чи, навіть, чужинців“.

 

До ефіру програму підготувала редактор Любомира Бурка luba@rr.lviv.ua

У програмі Радіо “Воскресіння” використані повстанські пісні у виконанні Софії Федини; коляди у виконанні Володимира Гриньківа та Богдана Пришляка.

 

Опубліковано у Авторські програми | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.