о. Іван Дацько: “Патріярх Йосиф не любив говорити про свої терпіння”

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 3
Loading...

Отець Іван Дацько у студії Радіо “Воскресіння” розповідає про книжку “Йосиф Сліпий. Спомини”

У Львові до 30-ліття з часу відходу Патріярха Йосифа Сліпого у вічність вийшла книжка його особистих спогадів. Видання побачило світ за сприяння Інституту екуменічних студій УКУ, Інституту Святого Климента Папи у Римі, багатьох жертводавців.

 

Отець Іван Дацько у студії Радіо  «Воскресіння»

Отець Іван Дацько у студії Радіо «Воскресіння»

( 14.42 MB ) Розмова з доктором богослов’я, Президентом  Інституту екуменічних студій УКУ, директором Інституту Святого Климента Папи в Римі о. Іваном Дацьком

Особливих  зусиль до виходу  “Споминів” у світ доклав головний редактор книжки, доктор богослов’я о. Іван Дацько. У студії Радіо “Воскресіння” отець розповідає, коли він вперше ознайомився зі споминами  Патріярха Йосифа, чому вони не були надруковані раніше, якою була воля Блаженнішого щодо їх подальшої долі і багато інших цікавих моментів, пов’язаних з історією самих спогадів. Окрім Патріярха Йосифа, о. Іван Дацько згадує інших осіб, яких знав особисто, з оточення Блаженнішого. Редакторська праця особливо інтенсивно тривала два останніх роки, наукову редакцію здійснювала  доктор богослов’я Марія Горяча. На чому зосереджувалась ця праця, які були труднощі, чи збережена мова і стиль – цього теж торкнувся о. Іван Дацько, який був особистим секретарем Блаженнішого Йосифа останні 9 років його життя. Отець Іван розповів, чи планує  видати вже свої спогади про Патріярха Йосифа.

“Спомини” Патріярха охоплюють період з часу дитинства і завершуються 1963 роком. Після повернення із заслання Йосиф Сліпий надиктував їх о. Іванові Хомі. Окрім особистих спогадів Блаженнішого, книжка містить унікальні документи, фото, які теж публікуються вперше. До книжки долучені також спогади американського журналіста Нормана Казенса, який був посередником у переговорах між Кремлем та Ватиканом у справі звільнення Йосипа Сліпого з ув’язнення.

Презентація книжки за участю Патріарха Святослава і Блаженнішого Любомира відбудеться в рамках Форуму видавців 11 вересня о 11.00 год.  в палаці Потоцьких у Львові.

Розмовляла Любомира Бурка

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.