Професор Папського університету Нікола Граціані про відповідальність журналістів, демократію та інше

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 2
Loading...

29 листопада у Львові побував професор журналістики Папського університету Святого Хреста  Нікола Граціані. Він зустрівся на Святоюрській горі з представниками церковної преси, відвідав Радіо “Воскресіння” і Національний музей ім. Митрополита Андрея Шептицького. Напередодні Нікола Граціані спілкувався також з викладачами і студентами Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Професор Нікола Граціані

Професор Нікола Граціані

( 11.29 MB ) Професор Папського університету Нікола Граціані про відповідальність журналістів, демократію та інше

На зустрічі з журналістами Нікола Граціані поділився своїми думками щодо відповідальності працівників у ділянці мас-медіа. Він також торкнувся тих подій, які переживає Україна цими днями. Професор зазначив, що ці події складні, але такі, що надихають. Він згадав, як у Софії (Болгарії) у 1998 році теж були спроби окремих частин населення декларувати свої позиції щодо свого майбутнього.  Демократія – це така річ, за яку боряться щодня. Професор порівняв демократію зі шлюбом, у якому щодня потрібно показувати взаємну любов подругів і здобувати цю любов. Процес будування демократії є довгим і важким. Він базується на таких двох колонах: з одного боку,  політичні партії, а з іншого – вільна преса, яка стимулює політичні дебати. В демократії є ті, хто керує, і ті, якими керують. Ця ситуація здатна змінюватись, причому без пролиття крові.  Ще святі Отці говорили про те, що влада має два аспекти – ангельський і демонічний. Демократія неможлива без плюралізму, множинності голосів, що можна порівняти з поліфонічним хором, де кожен співає свою партитуру. У демократичному суспільстві важлива преса, бо допомагає людині бути обізнаною.    Щоб створити своє певне бачення, громадянин повинен слухати радіо, дивитись телебачення, читати максимальну кількість газет. “Чим більше ми слухаємо голосів, тим легше нам створити своє власне бачення”, – переконаний Нікола Граціані.

Також професор відповів на запитання. Зокрема, розповів, яким він бачить майбутнє церковних засобів соціальної комунікації.

Інформаційна довідка.

Професор Нікола Граціані, італієць, викладач Римського університету “Santa Croce”, фахівець у ділянці аналізу та практики інформації, представник Інформаційної італійської агенції АНСА (ANSA), з 1989 року – президент асоціації журналістів, які супроводжують главу держави. Автор чисельних публікацій та книг, серед яких: “Un anno in prima pagina”, “Corse dell’altro mondo”,”Lezioni di giornalismo. 100 articoli che hanno raccontato il Novecento italiano” і ін.

Опубліковано у Дослівно... | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.