Музей-садиба Патріярха Йосифа Сліпого. Репортаж із Заздрості

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 4
Loading...

Вшанувати пам’ять великого українця їдуть у село Заздрість, Теребовлянського району,  на Тернопільщині. Тут 17 лютого 1892 року народився  Йосиф Сліпий, майбутній ісповідник віри. Цьогоріч у Заздрості 6 вересня відбулись урочистості з нагоди 30-ліття відходу у вічність Патріярха і Кардинала Йосифа Сліпого.

Батьківська хата Йосифа Сліпого

Батьківська хата Йосифа Сліпого

( 4.59 MB ) Музей-садиба Патріярха Йосифа Сліпого. Репортаж із Заздрості

Кор. У своїх “Споминах” Йосиф Сліпий згадує: « Моє родинне село називається Заздрість, кажуть тому, що всі до околичні міста і села завидували його багатству і говорили, що воно справді є оселею, медом і молоком пливучою». Дід Йосифа своїм коштом збудував у Заздрості церкву.

Про те, як сьогодні складається ситуація у Заздрості розповідає священик греко-католицької парафії о. Андрій Козак.

Звук: о. Андрій Козак

Кор. Йосиф Сліпий народився у заможній багатодітній родині, був наймолодшою дитиною. Сьогодні на батьківському обійсті діє музей-садиба Йосипа Сліпого. Заснувало та фінансово утримує духовно-меморіальний музей – релігійне товариство українців-католиків США «Свята Софія». Виконуючи волю Патріарха, п. Романія Навроцька, голова товариства,  на початку 90-х років XX століття викупила його батьківську землю в онука рідного брата Патріярха. В 1995 р. з нагоди 50-річчя арешту Патріярха Йосифа покійний владика Михаїл Сабрига, єпарх Тернопільсько-Зборівський, посвятив наріжний камінь під будову музейно-меморіального комплексу. Будівництво велось за проектом професора Львівської Політехніки Андрія Рудницького. Вже через три роки відбулось відкриття музею. Посвяту здійснив владика Іван Хома за участю багатьох владик , зокрема, і Любомира Гузара.

Збудований музей має два зали з експонатами. Серед них — одяг Йосипа Сліпого, світлини, книжки, побутові речі. Окрім музейних функцій комплекс призначений також для проведення наукових конференцій, духовних наук – реколекцій. Тут є також приміщення для проживання паломників. Обслуговують садибу сестри Василіянки.

Запитуємо голову представництва ТСС в Україні Андрія Диду чим живе сьогодні музей-садиба Патріярха Йосифа Сліпого у Заздрості.

Звук: Андрій Дида

Кор. У батьківській хаті Патріярха Йосифа все дихає старовиною. Запитуємо у сестри-василіянки Зеновії, які ж експонати тут найцінніші.

Звук: Сестра Зеновія

Доторкнутись до живої історії і дізнатись більше про Патріярха Сліпого ви зможете, відвідавши його родинне село Заздрість. Приїжджайте!

Фоторепортаж: Вшанування 30-их роковин відходу у вічність Слуги Божого Патріарха Йосифа Сліпого.

Програму Радіо “Воскресіння” підготували звукооператор Віталій Бохонко, редактор Любомира Бурка

 

 

Опубліковано у З місця події | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.