Молодіжний радіожурнал «Галузка добра» за участю студентів Львівської духовної семінарії Святого Духа. Випуск № 2

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 1
Loading...

Програма Радіо “Воскресіння” молодіжний радіожурнал «Галузка добра» за участю студентів Львівської духовної семінарії Святого Духа. Випуск № 2.

Підготували семінаристи Геннадій Аронович і Назар Юзвяк.

Музичне оформлення – Володимир Пунько.

Семінаристи під час спортивного турніру

Семінаристи під час спортивного турніру

( розмір 4.59 MB )

До ефіру програму підготували звукооператор Віталій Бохонко та редактор Любомира  Бурка

 

Слава Ісусу Христу, дорогі радіослухачі!

З вами знову в ефірі брати Медіа-Центру Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Пригадується книга Регіса та Майзи Кастро під назвою «Ісус – мій друг», в якій знаходимо цікаве твердження: «Для духовної боротьби нам потрібна духовна зброя». Сподіваємось, що сьогоднішня програма стане допомогою для віднайдення цієї зброї у вашому житті.

У попередній програмі ви, дорогі радіослухачі, мали змогу більше дізнатись про Семінарію, такою яка вона є насправді. Сьогодні ж хочемо представити вашій увазі думки семінаристів про нашу alma mater.

Семінарія – духовна мандрівка, сповнена численних перешкод і випробувань, труднощів; ця мандрівка є неоціненним Божим подарунком, бо проживаючи кожен її день з Його допомогою, тобі відкриваються мальовничі, неповторні краєвиди твоєї душі, сердець твоїх ближніх і безмежної Божої любові. В цій мандрівці ти не сам, коло тебе є мандрівники, такі ж як і ти, ви є один для одного міцною опорою, надійною підтримкою чи то біля прірви, чи то у час бурі, коло тебе є ті, хто вже бували у подібній мандрівці, але знають про усі небезпеки, знають, де шукати прихисток, беруть на себе відповідальність за те, щоб ти успішно й безпечно завершив подорож, коло тебе є Господь, який пильнує тебе на всіх твоїх дорогах, який відкривається для тебе у досконалій вірності та любові, якому ти готовий довірити все своє подальше життя і який уже може довіряти Тобі своїх дітей, свою паству. (Віталій Байда, І курс)

Семінарія – неначе виноградник, плоди якого у майбутньому мають стати родзинками, чимось особливим. (Іван Шидловський, І курс)

Семінарія, мені здається, як одна із чисельних закритих навчально-виховних систем у строкатій мережі сучасних формаційних закладів може бути щонайменше «двояким місцем». А саме, – як місцем зустрічі з самим собою і своїм зраненим Его, так і місцем втечі від себе, у свої ж химерні уяво-світи або бездонні криниці страхів. Обидва варіанти в жодному разі не виключають ще одного, третього і найголовнішого – побачення з Богом! На це тут, у семінарії є  5-7 років, погодьтесь трохи таки є часу! І якщо ця зустріч справді відбулася, то конфронтація подорожнього з Божим Словом неминуча, вона просто шалена, разюча й нестерпно довго болить. Ця зустріч як на мене схожа до зустрічі старозавітного патріарха Якова з Ангелом Господнім на сході досвітньої зорі (Бут. 32, 25-31). А що далі?… А далі рух і тільки рух, хоч і кульгаючи, але з постійно тліючим жаром в грудях… (Максим Вербельчук, VI курс)

Семінарія, на мою думку, є свого роду вуликом, у якому постійно ведеться рутинна праця. З нього ми відлітаємо у світ, для того, щоб запилювати людей вірою і любов’ю, збирати пилок їхніх душ, бути тими, що творять Боже Царство вже тут на землі, роблячи все квітучим Божою славою (Остап Микитчин, IV курс)

Семінарія – це горниця любові, на зразок Єрусалимської горниці, де апостоли були зібрані вкупі, відчувши шум, неначе подув буйного вітру, після чого сповнилися Святим Духом через поділені, мов вогонь, язики, що осіли на кожному із них. Саме такими посудинами Святого Духа покликаний стати кожен із нас для служіння людям і свідчення Христа (Вихор Іван, IV курс)

Семінарія – це, перш за все, особи. Це люди, які, відчувши поклик Бога до служіння Йому і людям, живуть у спільноті, намагаючись поглиблювати свої стосунки з Богом і один з одним та роздумуючи над змістом свого покликання (Руслан Боровий, VI курс).

***

А зараз перейдемо до розгляду подій, які відбулись у Львівській Семінарії.

У вівторок, 5 жовтня, в стінах нашої Семінарії було відслужено унікальну Літургію – Літургію Апостола Якова. Її очолив Преосвященніший Владика Венедикт в співслужінні отця-ректора Ігоря Бойка, отця-префекта Михайла Шкрібинця та отця-диякона Назара Яруніва.

Апостол Яків, брат Господній, був першим очільником Єрусалимської Церкви. Знаємо, що цей уряд не був легким через фарисеїв, які не любили праведників та усіляко перешкоджали проповідуванню Слова Божого. Як свідчить історик Йосиф Флавій, Яків був чоловіком «праведним» та мав дар до проповідування. У часі першого апостольського Собору в Єрусалимі, саме завдяки авторитету та слову Якова було прийнято рішення про не накладання на новонавернених поган важких обов’язків, а навчити як протистояти ідолопоклонству. Смерть прийняв від рук фарисеїв, тих, як свідчить Життя Святих, які розіп’яли Ісуса Христа. Під час проповіді на балконі фарисеї мали намір скинути його. Він, проповідуючи про Ісуса і близький суд, не міг здогадуватися, що вони намірені вчинити. Яків був скинений з балкону, та попри висоту залишився живим. Святий Єронім зазначає так: « З поламаними членами, святий Яків напівживий лежав на землі, однак підніс руки до неба і молився за вбивців своїх словами: « Отче, прости їм, вони не знають, що роблять». Та знайшовся один священик, який підняв голос за Якова. Однак, люд, який був підбурений та підкуплений фарисеями, почав кричати та один з присутніх закидав Якова до смерті камінням. Це сталося у 63 році.

Літургія Святого Апостола Якова є першою Літургією в Історії Церкви. Припускають, що вона була написана в I столітті. Точних відомостей немає, однак відомо, що Іван Золотоустий та Василій Великий використовували її для написання своїх Літургій. Побутує думка, що ці Літургії є скороченими і трохи переробленими.

На сьогоднішній момент її служать вкрай рідко. За звичаєм вона відбувається один раз в рік, в день вшанування пам`яті апостола Якова. У православних цю Літургію звершують ще 8 та 17 січня. Єдиними місцями, де ця Літургія завжди служилася, є Єрусалимська Церква та о. Закінф в Греції. В Єрусалимській Церкві вона відбувалася тричі на рік – в дні пам’яті Св. Апостола Якова, Родичів Господніх (Сродников) та 70 Апостолів, а в Греції – в будь-який час і за бажанням настоятеля.

Особливість цієї Літургії у способі причащання вірних. Вірні, як і священнослужителі, причащаються окремо Тіла і окремо Крові згідно із старовинним чином, який було прийнято до VI Вселенського Собору.

Ще однією особливістю є читання всіх молитов вголос, на відміну від решти Літургії. Всі молитви читає архиєрей або пресвітер. Ектенії, які диякон заносить до Господа, виголошуються лицем до людей. Характерною рисою цієї Літургії є також читання не лише книг з Нового Завіту, але і Старого Завіту.

Великий вхід (на Херувимську) відбувається не стандартно через дияконські двері, але через вулицю, а саме через центральні двері та притвор. А замість «Херувимської» співають «Нехай мовчить всяка плоть».

***

Львівська Духовна Семінарія Святого Духа із благословення отця-ректора Ігоря Бойка висунула ініціативу провести турнір із фут залу між семінаріями нашої Церкви. Ця ініціатива була радісно та охоче підтримана Дрогобицькою Духовною Семінарією блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима, Івано-Франківською Духовною Семінарією імені Святого Священномученика Йосафата, Тернопільською Вищою Духовною Семінарією імені патріарха Йосифа Сліпого, Київською Трьохсвятительською Духовною Семінарією та Василіянським інститутом філософсько-богословських студій імені Йосифа Веніямина Рутського.

Сам же турнір вирішили присвятити пам’яті блаженних новомучеників XX ст., яких проголосив блаженний Папа Іван Павло ІІ у 2001 році під час візиту в Україну. Тому, метою турніру є не тільки отримання задоволення від «гри мільйонів» та здобуття навичок у футбольній майстерності, але й привернення уваги громадськості до подвигу наших співвітчизників заради віри Христової. Адже знання про новомучеників серед суспільства ще потребує невтомної проповіді та навчання.

Тому, у стінах нашої Семінарії пройшло жеребкування першого туру, яке очолив координатор футбольного турніру отець Андрій Стасів. Опісля отець-ректор Ігор Бойко побажав усім учасникам вдалої та чесної гри, а також висловив сподівання, що постаті українських блаженних новомучеників стануть знаними та відкритими для наслідування.

До сьогодні вже відбулось два етапи чемпіонату у яких наша семінарія зустрічалась із семінаристами Дрогобицької та Тернопільської семінарій. Перший тур чемпіонату був присвячений пам’яті двох величних подвижників нашої віри Климентію Шептицькому та Миколаю Чернецькому, тому на початку матчу були зачитані короткі біографії подиву гідного життя цих мучеників УГКЦ .

А ось другий тур був присвячений особливій пам’яті блаженних мучеників отця Зенона Ковалика та отця Якима Сеньківського. Саме тому, матч розпочався із представлення агіографій цих блаженних, які зачитав ректор Тернопільської Семінарії отець Іван Римар. Відтак, прозвучала молитва до Блаженних Новомучеників та суддівський корпус, представлений двома особами дав стартовий свисток.

Обидва матчі принесли величезне задоволення кожній з команд, незважаючи на те, що були переможці та переможені, а також збагатили усіх учасників футбольного дійства свідченнями із життя подвижників віри УГКЦ.

Пізнай правду

Побачив світ новий, 103-ій номер журналу «Пізнай Правду»!!! «Ви – світло світу»

Слова на обкладинці розкривають головну тему нового номеру, що присвячений 230-ій річниці від заснування Львівської Духовної Семінарії. Ви дізнаєтесь багато цікавого про працю семінаристів та їхні зацікавлення.

На сторінках часопису Ви зустрінете: Статті, що проведуть Вас семінарійними коридорами, розкриваючи перед вами весь спектр діяльності семінаристів. Ви дізнаєтесь про місійну діяльність, яку брати здійснюють на східних теренах у статті під назвою – «Місія. Схід.» Номер містить також багато цікавої інформації про капеланське служіння братів у військових частинах, лікарнях, сиротинцях, з власними свідченнями братів та мирян. Також ви знайдете просту і водночас глибоку відповідь на запитання, хто такий священик, яке його служіння і що означають його ризи.

Для тих, хто стежить за життям семінарійної спільноти – інтерв’ю з новообраним ректором Львівської Духовної Семінарії о. Ігорем Бойком, та свідчення пані Лесі Микитчин на тему: «Що означає бути матір’ю семінариста?».

Запрошуємо Вас, дорогі читачі до мандрівки сторінками нашої семінарії.

Часопис Пізнай Правду можна придбати щонеділі в парафіях міста Львова а також у книжковій крамниці Львівської Духовної Семінарії або замовити електронною поштою – ppravdu@gmail.com

***

Наша радіопрограма підходить до свого завершення. Пригадуються слова святої Терези з Калькутти: «Покажіть мені людину, яка розважає хоча б 15 хвилин на день, і я скажу, що вона достойна неба». Сподіваємось, що ви, дорогі радіослухачі, знаходите час для підбиття підсумків та застановлення над своїм часом, часом, який невпинно біжить. Використовуймо його з користю, а ми усіма силами будемо вам у цьому допомагати.

Слава Ісусу Христу!

Опубліковано у Галузка добра. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.