Молодіжний радіожурнал «Галузка добра» за участю студентів Львівської духовної семінарії Святого Духа. Випуск № 1

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 6
Loading...

Програма Радіо “Воскресіння” молодіжний радіожурнал «Галузка добра» за участю студентів Львівської духовної семінарії Святого Духа. Випуск № 1.

Підготували семінаристи Іван Вихор, Юрій Карвацький.

Музичне оформлення – Володимир Пунько.

( 6.27 MB ) Радіожурнал Галузка добра

До ефіру програму підготували звукооператор Віталій Бохонко та редактор Любомира  Бурка.

Слава Ісусу Христу, дорогі радіослухачі! Вітаємо Вас на радіо “Воскресіння”!

З вами програма «Галузка добра» зі студентами Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ.

Багато радіослухачів мали змогу слухати програму «Духовна мандрівка», яка виходить щонеділі на радіо «Львівська Хвиля».  Сьогодні ми, брати Медія-Центру Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, з великою приємністю ділимося з вами радістю, що відтепер маємо змогу промовляти до Вас із радіо “Воскресіння”.

Згадується момент з історії, коли було обрано на Римський престіл папу Римського Івана Павла II. Святіший Отець найперше вибачився за своє недосконале знання італійської мови. Подібно до цього, ми  хотіли б вибачитись за наш поки що маленький досвід на радіо. Обіцяємо, що з кожним виходом в ефір, ми будемо міцніше ставати на ноги, та працювати лише для Вас.

Тепер до справи.

Кожен з нас чув, що поряд з такими навчальними закладами як-от Національний Університет «Львівська політехніка», Національний Університет імені Івана Франка активно функціонує і Львівська Духовна Семінарія Святого Духа, що на Сихові. І навіть тим, що чули, а то й знають дещо про неї, на перший погляд здається, що Львівська Семінарія є ізольованим, закритим від навколишнього світу закладом, де молоді хлопці моляться, вчаться, готуючись стати священнослужителями. Проте це лише перше враження, яке зазвичай є оманливим.

Приглядаючись ближче до життя Семінарії, ми все більше і більше усвідомлюємо, що вона є таким закладом, який виконує надзвичайну велику працю, а тому ви кожного дня можете зустріти семінариста на вулиці. Безперечно, метою діяльності цього закладу є формування  кандидатів до священства, основою якого є отримання філософсько-богословської освіти, яка забезпечується у співпраці з Українським Католицьким Університетом. В Семінарії її вихованці шукають відповіді богословського та світоглядного характеру на запитання, котрі виникають в процесі навчання та пізнання їхнього покликання. Звичайно, що фундаментальна освіта є одним із аспектів достойного кандидата до священства. Проте, справді добрий священик не може справді бути добрим, коли в його формації не буде присутня молитва та духовне збагачення. Тому навчальний процес тісно переплетений з духовним життям семінарійної спільноти. Основним єднальним духовним чинником є молитовне життя, стержнем котрого є Божественна Літургія. Також семінаристи мають нагоду користати з добового кола богослужінь, розважання над Святим Письмом, духовною спадщиною Святих Отців, і з духовного проводу отця-духівника.

Цікаво, що окрім навчально-формаційного процесу, семінаристи виконують різного роду служіння, які організовані різними братствами та спільнотами Семінарії. Сьогодні брати окрім своїх семінарійних обов’язків, встигають долучитись майже до усіх сфер суспільного життя не лише Львова, але й далеко за його межами.

Можливо, ви не знали, але брати мають нагоду працювати зі студентами Національного університету «Львівська Політехніка», Національного університету ім. Івана Франка, Львівської комерційної академії та Лісотехнічним університетом. На цих зустрічах вони допомагають студентській молоді побачити Бога в своєму житті та слідувати стежками Христа через цікаве обговорення богословських тем.

Семінаристи працюють також із людьми у формі. Не можна оминути увагою діяльність Центру душпастирювання військовослужбовців. Брати, які є капеланами ЦДВ, відвідують різні військові частини та Академію Сухопутних військ, де проводять катехизації для військових, допомагаючи їм пережити зустріч із живим Богом.

Не можна оминути увагою також і діяльність братства «Введення в храм Пресвятої Богородиці». Важливою соціальною працею, яку виконують братчики є відвідини протитуберкульозного дитячого санаторію в смт. Журавно, де брати працюють з дітьми, які так потребують моральної підтримки ближніх. Невід’ємною частиною праці братства є місії в Східній, Центральній та Південній Україні.

Також діє Біблійне товариство «Еффата», яке намагається донести до людей правдиве вчення Церкви у боротьбі з різними сектантськими рухами. Пасторальний центр «Еклезія», члени якого працюють з неповносправними людьми. Крім цього є ще багато інших видів суспільної діяльності, до яких залучені семінаристи.

Окрім надзвичайно насичених днів, які проходять у навчанні, молитві та служінні, невід’ємною частиною життя в Семінарії є, звичайно, відпочинок. Брати як і усі хлопці люблять поганяти м’яча, беручи участь у різних футбольних змаганнях. Звичайно, що добрий семінарист полюбляє також і поспівати українських пісень, що вони можуть робити на різних тематичних вечорах. Частенько брати організовують театральні постановки на різні теми, а серед них особливо полюбляють свято Андрія та Миколая, оскільки тут можна досхочу пожартувати і насміятись.

Отож, з усього вищесказаного висновок напрошується сам по собі і він є єдино правильним – Семінарія не є відгородженим від світу навчально-формаційним закладом, де семінаристи лише вчаться та моляться, але й спільнотою, яка провадить надзвичайно насичене суспільне життя, будучи відкритою на усі заклики і потреби сьогоднішнього суспільства.

ЛЬВІВСЬКІЙ ДУХОВНІЙ СЕМІНАРІЇ 230 РОКІВ

Львівська Духовна Семінарія Святого Духа урочисто відзначає своє 230-ліття від дня заснування в місті Львові.

Відзначення річниці від дня заснування відбувалося у формі наукової конференції, яка відбувалася у семінарійному храмі. Серед запрошених доповідачів були присутні: о. Богдан Прах, довголітній ректор Семінарії та теперішній ректор Українського Католицького Університету, п. Олег Турій, доктор історичних наук та викладач історії Церкви в Україні. Також участь у святкування взяли семінарійний хор та октет «Теофорос», які своїми духовними піснеспівами підносили дух та серце, наповнюючи його неземним спокоєм та радістю.

  • Конференція розпочалась із привітального слова отця-ректора Ігоря Бойка, який побажав усім присутнім взоруватися на приклад наших попередників, серед яких багато новомучеників нашої Церкви й про яких ми не маємо права забувати.
  • П. Олег Турій  представив ретроспективний погляд на епоху, в часі якої було прийнято рішення про заснування Семінарії. Також його науковий екскурс охопив історичний період від заснування через історичну подію «Руської Трійці», постать Андрея Шептицького та Иосифа Сліпого й аж до закриття Семінарії у 1945 році.
  • о. Богдан Прах розкрив історію існування Семінарії опісля її закриття, в часі відновлення її діяльності у 1991 році та функціонування в смт. Рудно
  • бр. Ігор Ранця представив сучасні виклики для кожного семінариста нашої Семінарії.

Уся наукова дискусія проходила у відкритій атмосфері поділу досвідом та знаннями із безліччю запитань та фахових відповідей. Особливого пошанування викликає 230- літня історія освітнього закладу нашої Церкви, який об’єднав тисячі людей та продовжує це робити, відкриваючи серця та перемінюючи їх, готуючи насамперед до служіння своїй Церкві та народу.

ІНАВГУРАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

У Львівській Духовній Семінарії Святого Духа 22 вересня відбулася Божественна Літургія на початок навчального року із Митрополитом Львівським Ігорем (Возьняком).

  • Божественна Літургія розпочалася  із теплої зустрічі Митрополита Львівського Ігоря (Возьняка) усією семінарійною спільнотою та безліччю гостей, які завітали на наше свято.
  • Під час святкування відбулося освячення підрясників для студентів II курсу нашої Семінарії. У супроводі співу семінарійного хору, Владика Ігор окропив підрясники та братів-семінаристів свяченою водою, тим самим поблагословивши їх на носіння цього одягу, який своїм чорним кольором символізує відречення від земних благ та звернення свого погляду в напрямку небесної домівки
  • У своїй літургійній гомілії Владика Ігор наголосив, що «ми є будівничими свого життя. Ми є храмом Божим, і шкода, коли в цій будівлі відкидається фундамент — “камінь, що відкинули будівничі став каменем наріжним”, – Ісус Христос у житті християнина». Адже дуже часто ми потерпаємо від егоїзму та самолюбства, інколи чинячи навіть добро на свою честь і славу, забуваючи та відкидаючи Господа. Вкінці, Владика також звернувся до семінаристів із словами побажань та підтримки: «…розпочинаєте новий академічний рік, в якому будете досить науково задіяні, але не забувайте найперше про очищення та освячення свого духа. Використовуйте належно свій час, втікаючи від дармування та байдужості… Учіться постійно знаходити час на сердечну й уважну приватну молитву мимо багатьох занять, якими ви навантажені, бо так чинили ті, хто бажав йти шляхом освячення».

БАТЬКІВСЬКЕ ПОВЧАННЯ

16 вересня 2013 року в Львівську Духовну Семінарію Святого Духа завітав Блаженніший Любомир.

  • Зустріч відбулася за ініціативи «Інституту постійної формації». На неї були запрошені священики Львівської Архиєпархії та брати ЛДС Святого Духа, які мали унікальну нагоду послухати про особливості священичого служіння з уст Блаженнішого Любомира. Вступне слово мав Владика Венедикт (Алексійчук), який сказав, що кожна людина протягом свого життя не лише зазнає впливів оточуючих, а й має певний вплив на інших.
  • Опісля Владика Венедикт передав слово Блаженнішому Любомирові, який розпочав із таких слів: «Проповідь повинна бути побудованою таким чином, щоб вона доходила до сердець вірних». Продовжуючи, він сказав, що основною запорукою успішної проповіді є власне духовність проповідника, який справді живе тим, про що він говорить. Переходячи до наступного аспекту, він сказав, що священик повинен бути всебічно розвиненою особистістю, для якої не є чужими психологія та соціологія. Також Кардинал Любомир зауважив, що невід’ємним аспектом доброго духовного батька є знання української та зарубіжної літератури, з якої можна почерпнути багато життєвого досвіду, оскільки автори часто пишуть про звичайних людей та їхні проблеми.
Опубліковано у Галузка добра. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.