Міжнародна конференція «Спадщина Другого Ватиканського Собору: у дусі Lumen gentium, Unitatis redintegratio ta Orientalium Ecclesirarum»

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 2
Loading...

Міжнародна конференція «Спадщина Другого Ватиканського Собору: у дусі Lumen gentium, Unitatis redintegratio ta Orientalium Ecclesirarum» в рамках 7-го Екуменічного соціального тижня.

о. Іван Дацько

о. Іван Дацько

( 38.94 MB ) Ч.1
( 16.78 MB ) Ч.2
( 10.25 MB ) Д-р Герхард Альберт, виконавчий директор фундації «Renovabis» (Фрайзинг). «Екуменізм та публічне християнське свідчення у німецькому та українському досвіді».
( 10.94 MB ) Єпископ Львівський і Галицький РПЦ Філарет (Кучеров). «Другий Ватиканський собор: діалог сторін РПЦ, Радянський Союз і Ватикан».
( 8.29 MB ) О. д-р Іван Дацько, Президент Інституту Екуменічних студій УКУ. «Православно-католицький богословський діалог – плід ІІ Ватканського собору».
( 5.82 MB ) Тарас Курилець, докторант, Папський Університет Св. Томи Аквінського (Рим). «Східні католицькі Церкви в контексті православно-католицького діалогу: роль, місія, перспективи».
( 10.13 MB ) О. Марк Вудраф, Віце-голова товариства Св. Івана Золотоустого (Лондон). «Відбудовуючи громадянське суспільство без секуляризму: Dignitatis Humanae та діалог публічної сфери, комерції, віри і гуманізму»

Конференція розпочалась 30 вересня урочистою Архиєрейською Літургією, яку очолив Архиєпископ Циріл (Васіль), ТІ, Секратар Конгрегації Східних Церков. Академічна частина конференції проходить у приміщенні філософсько-богословського факультету Українського католицького університету.

Привітальну промову виголосив Владика Ігор (Возьняк). Він відзначив, що церкви, які існують в Україні, відіграють важливу роль в екуменічному русі.

«Дуже важливо, щоб церква зайняла відповідне місце й становище і не тільки говорила і закликала до миру, але також старалася багато в чому сприяти йому, відважно говорити, заохочувати різні сторони, особливо політичні, щоби такого кровопролиття, яке ми переживаємо в Україні, не було. Я закликаю всіх пам’ятати про молитву і старатися робити так, аби мир мав місце не тільки в Україні, а й у всьому світі» – наголосив Владика.

До присутніх звернувся також Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату Димитрій, який відзначив, що основним мотивом Другого Ватиканського Собору була єдність між християнами.

Модерував міжнародну конференцію о. д-р Іван Дацько, Президент Інституту екуменічних студій. Він привітав усіх присутніх від імені ректорату, Сенату та всього Українського Католицького університету, а також передав від о. д-ра Богдана Праха, Ректора Українського католицького університету, найщиріші побажання успіхів у науковій конференції та благословення. Стосовно теми конференції о. д-р Іван Дацько сказав: «Питання єдності церков для нас є пріоритетним хоча б тому, що Україна геополітично розташована на грані двох світів: європейського сходу та заходу. Тут зустрічалися Римська і Візантійська культури та цивілізації, тут зустрічалося католицтво та православ’я, які, як наголошує Другий Ватиканський Собор, себе не поборюють, а доповнюють.»

Архиєпископ Циріл (Ваcіль), ТІ, Секретар Конгрегації Східних Церков (Святий Престол) виступив із доповіддю «Внесок Другого Ватиканського Собору для кращого розуміння і оцінення Східних Католицьких Церков». Архиєпископ відзначив, що відмінність між західними та східними католицькими церквами є індикатором єдності. «Другий Ватиканський Собор переконливо навчає, що вірність давнім східнім традиціям разом з молитвою, прикладом життя та взаємним і кращим пізнанням, співпрацею та братерською пошаною до речей та душ якнайбільшою мірою спричиняються до того, що Східні церкви, які перебувають у повному сопричасті з Римською апостольською столицею, виконали завдання сприяти єдності всіх християн відповідно до принципів навчання про екуменізм» – сказав АрхиєпископЦиріл (Василь).

О. д-р. Гіацинт Дестівель, O.P., Папська Рада сприяння єдності християн (Святий Престол) виголосив доповідь на тему «Спадщина Другого Ватиканського Собору у вченні про екуменізм Папи Франциска». На основі досліджень виступів і послань Папи Франциска о. д-р. Гіацинт Дестівель дійшов до висновку, що Папа Франциск поставив християнську єдність та братерство на перше місце у своєму понтифікаті. «Єдність – це дар Святого Духа, і він виявляє її у різноманітті. Досягти єдності можна завдяки спільній ходьбі, спільній молитві, спільній праці. Шлях зближення між християнами має відбуватися двома способами: діалогом любові і діалогом правди.» – підсумовує о. д-р. Гіацинт Дестивіль вчення Папи Франциска про екуменізм.

На конференції виголосили доповідь «Переосмислюючи Lumen Gentium в світлі участі православних в екуменічному русі» о. д-р Едвард Фаруджа з Папського Східного Інституту (Рим), який не зміг особисто прибути на VII Екуменічний соціальний тиждень.

Завершальну допові дь першого дня конференції «Спадщина Другого Ватиканського Собору: у дусі Lumen gentium, Unitas redintegratio and Orientalium Ecclesiarum» виголосив д-р Антуан Аржаковський, співдиректор департаменту «Суспільство. Свобода. Мир», Коледжу Бернардинців (Париж). У своєму виступі «Другий Ватиканський Собор і Всеправославний Собор: елементи порівняння» Антуан Аржаковський описав сприймання екуменізму католиками і православними та висловив переконання, що єдність християн – необхідна передумова для навернення інших людей: «Є люди, які не можуть повірити у Воскресіння Хреста, бо бачать, що навіть католики та православні не мають між собою нормального діалогу».

Радіо Воскресіння пропонує своїм слухачам звукозапис з конфенції. (Матеріали оновлюються).

 

Опубліковано у З місця події. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.