«Між журналістикою і ортодоксією: прозорість і відповідальність». Конференція з нагоди 45-літнього ювілею журналу «Патріархат»

«Між журналістикою і ортодоксією: прозорість і відповідальність». Таку тему мала конференція  з нагоди 45-літнього ювілею журналу «Патріархат», що відбувалась у Львові в Українському Католицькому університеті. Головним гостем конференції став журналіст-ватиканіст Джон Ален, який висловив свої міркування про те, як писати на дражливі та контроверсійні теми, чи є баланс між вірністю та об’єктивністю.

Анатолій Бабинський, Джон Ален, о. Микола Мишовський, Микола Малуха, Андрій Юраш

Анатолій Бабинський, Джон Ален, о. Микола Мишовський, Микола Малуха, Андрій Юраш

( 5.76 MB ) «Між журналістикою і ортодоксією: прозорість і відповідальність». Конференція з нагоди 45-літнього ювілею журналу «Патріархат»

Свої думки підчас дискусії висловлювали також учасники конференції, редактори, богослови та журналісти, що пишуть на релігійну тематику. Джон Ален у своєму виступі, зокрема, зазначив, що журналіст має керуватись такими принципами як рівновага, чесність, повнота і точність. Він зауважив, що релігійну тематику у секуляризованих новинних джерелах не сприймають серйозно, оскільки вважають, що ця тема не є плідною для новин. Дуже часто у світських засобах масової інформації релігію висвітлюють особи без досвіду і підготовки, тому їх матеріали досить поверхневі. У дуже швидкому темпі висвітлення подій немає часу на осмислення. Медіа скептично налаштовані до будь-яких установ, також і до Церкви. У Католицької Церкви інакше відчуття часу, вона мислить століттями. Церква вимагає осмислення і тому відстає у реагуванні на події. Втім, на думку Джона Алена, комунікація має бути частиною процесу прийняття рішень у Церкві. Мусимо бути більш дієвими євангелістами і брати на себе ризик нерозуміння. Священикам потрібно вчитись спілкуватись з журналістами. Вродженим генієм комунікації назвав журналіст блаженного Папу Івана Павла ІІ. Відзначив також Джон Ален і почуття гумору «Якщо не можете сміятись, то будете весь час плакати», зауважив журналіст.

Музичний фрагмент

Кор. У привітальному слові з нагоди 45-літнього ювілею журналу «Патріархат» владика Борис Гудзяк згадав історичний та культурний контекст постання видання.

Владика Борис Гудзяк (звук). Слухати повний виступ владики Бориса Гудзяка

Кор. Владика Борис Гудзяк запропонував журналу у майбутньому розглядати церковне життя у широкому контексті

Владика Борис Гудзяк (звук)

Кор. Журнал «Патріархат»  заснували у 1963 році активні миряни греко-католики, члени Українського патріархального руху, який зародився на підтримку діяльності Патріарха Йосифа Сліпого у США. Журнал став провідним церковним виданням і протягом 35 років був містком єднання між різними куточками світу, де проживали вірні УГКЦ. Голова Патріархального Товариства у США, голова редакційної ради часопису «Патріархат» Рома Гайда згадала два найважливіших чинники, які спричинили появу журналу – приїзд Блаженнішого Йосифа, його зустріч з українською діаспорою, що підхопила ідею патріархату і нова еклезіологія Декрету 2-го Ватиканського собору про Східні Церкви.

Рома Гайда (звук). Слухати повний виступ Роми Гайди

Кор. Пані Рома Гайда відзначила надзвичайно активну діяльність Блаженнішого Йосифа після звільнення із заслання.

Рома Гайда (звук)

Кор. Які ж завдання поставив перед собою новоутворений журнал? Які теми висвітлював?

Рома Гайда (звук)

Кор. Десять років тому редакцію журналу Патріархат було перенесено до України. Головним редактором став Петро Дідула.

Петро Дідула (звук). Слухати повний виступ Петра Дідули

Кор. Чи є майбутнє у греко-католицької преси? Таке риторичне запитання поставив теперішній головний редактор журналу «Патріархат» Анатолій Бабинський. Він зазначив, що в УГКЦ є багато різних видань, але на жаль, їх зазвичай немає у кожній парафії. Ситуацію, на думку Анатолія Бабинського, може змінити послання Блаженнішого Святослава про живу парафію.

Анатолій Бабинський (звук). Слухати повний виступ Анатолія Бабинського

Кор. Один із активних дописувачів журналу «Патріархат» о. Олег Гірник зауважив, що в Україні видання втратило свій полемічний характер, здатність продукувати гострий і актуальний матеріал. Священик запропонував своє бачення майбутнього журналу.

о. Олег Гірник (звук). Слухати повний виступ о. Олега Гірника

Програму Радіо «Воскресіння» підготували звукооператор Сергій Плахотнік та редактор Любомира Бурка

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.