О. Климентій Стасів. «Вартовий Господнього світильника»

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 2
Loading...
Книга о. Климентія Стасіва про священика Йосафата Лесіва

Книга о. Климентія Стасіва про священика Йосафата Лесіва

( 4.94 MB ) Книга о. Климентія Стасіва «Вартовий Господнього світильника».

Книга о. Климентія Стасіва «Вартовий Господнього світильника» (видавництво «Місіонер») присвячена особі священика Йосафата Лесіва — одного з духовних світочів прикарпатського краю.

З передмови до книги:
«Ми знаємо найбільше про тих українських мучеників, котрих папа Іван Павло II беатифікував у 2001 році в Україні. Але є ще багато інших світлих постатей, які потрохи відходять по свою нагороду до Небесного Отця. Серед нас їх стає все менше й менше. І саме о. Йосафат є їхнім свідком, а також свідком великої епохи — XX ст., яка проминула». Владика Софрон Мудрий.

Отець Йосафат Лесів
Отець Йосафат Лесів

Ім’я Йосафата Лесіва нерозривно пов’язане з історією Української Греко-Католицької Церкви та багатостраждального українського народу. У радянські часи його намагалися очорнити або взагалі приректи на забуття, однак сьогодні це ім’я є на устах тих, хто добре пам’ятає його відважну діяльність і у роки підпілля Української Греко-Католицької Церкви, і в епоху її відродження, коли о. Йосафат виявив себе як відважний і рішучий апостол віри, стаючи прикладом для інших священиків, зокрема для молодої генерації.

Владика Війтишин вручає о. Лесіву  орден св Петра і Павла
Владика Війтишин вручає о. Лесіву орден св Петра і Павла

Розповідь переносить читача у важкий період радянської дійсності, коли визнання віри було справжнім подвигом, що наближав світлий день проголошення незалежної України.

Автор книги «Вартовий Господнього світильника» висвітлює важливі події з життя о. Йосафата, якого знав особисто ще з дитячих років. Уся розповідь просякнута глибокою повагою до людини, яка пройшла непростий життєвий шлях, пронісши через усе життя світло Господньої любові, вірності Спасителю і своїй Церкві.

Отець Йосафат запалив вогник бажання цілковито посвятити себе служінню Богові у багатьох серцях, допоміг прислухатися до голосу покликання численним молодим людям. Близько тридцяти священників, ченців та черниць обрали свою життєву дорогу — дорогу повної посвяти Богові — завдяки саме отцю Йосафату Лесіву, серед них і автор книги «Вартовий Господнього світильника» — отець Климентій Стасів. І зараз, на 96-му році життя отець Йосафат щодня молиться, випрошуючи у Господа для своїх духовних дітей плодів святості та витривання у покликанні до кінця.

Опубліковано у Books and Periodicals | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.