Йосип Гошуляк. Шлях співака від маминої пісні до вершин вокалістики. Інтерв’ю Лідії Ковальської з дружиною співака Мартою Онуфрів.

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 1
Loading...

Йосип Гошуляк — видатний оперний бас  родом з України (редактор Лідія Пуга).

Тут минули його дитячі роки і рання юність, тут, завдяки маминому співу у серці, зародилася любов до української пісні. Більша частина життя співака минула у Торонто в Канаді, куди доля змусила його емігрувати в 1950 році.

Йосип Гошуляк зробив багато для  відкриття України світові

Йосип Гошуляк у справі відкриття України для світу зробив більше, ніж багато хто з вищих посадовців нашої держави. Йосип Гошуляк дав відчути світовому слухачеві пульс і дух життя України у таких пісенних шедеврах, як «Ой, Січ, мати», «Козака несуть», «Гомін, гомін по діброві» та багатьох інших — прекрасних, але часом мало згадуваних навіть в Україні пісенних творах. Протягом усього творчого шляху він ніс світові українську поезію, покладену на музику видатними українськими композиторами — Миколою Лисенком, Станіславом Людкевичем, Анатолієм Кос-Анатольським, Левом Ревуцьким, Борисом Лятошинським, Василем Барвінським, Остапом Бобикевичем та багатьма іншими.

Йосип Гошуляк пропагує поезію Тараса Шевченка

Йосип Гошуляк – найактивніший у світі пропагандист поезії Тараса Шевченка, покладеної на музику, адже Шевченко для співака — перший учитель і порадник у складних перипетіях життя та творчості, його найулюбленіший поет у концертному репертуарі та дискографічній спадщині.

Інтерв’ю з Мартою Онуфрів, дружиною Йосипа Гошуляка

Марта Онуфрів та Лідія Ковальська

Марта Онуфрів та Лідія Ковальська

( 6.28 MB ) інтерв’ю Лідії Ковальської з Мартою Онуфрів
( 6.20 MB ) продовження інтерв’ю Лідії Ковальської з Мартою Онуфрів

До Вашої уваги інтерв’ю кореспондента «Радіо Воскресіння» Лідії Ковальської з Мартою Онуфрів, дружиною Йосипа Гошуляка, яка завітала до України, щоб презентувати творчість співака через його диски та представити українському загалу збірник «Орав свій переліг», до якого увійшли спогади та статті про виконавця та його творчий доробок.

Опубліковано у Музичні прем’єри | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.