Історія великої Місії. До 100-ліття чернечого Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ)

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 1
Loading...

Історія великої Місії. До 100-ліття чернечого Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ)

Програма Радіо “Воскресіння” з коментарями владики Ігоря Возьняка, посла Яни Зікмундової, о. Ігоря Колісника, сестри Петри Процик, Наталі Матлашенко

На виставці

На виставці "Історія великої місії" у Львівському музеї історії релігії

( 4.42 MB ) Історія великої Місії. До 100-ліття чернечого Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ)

У 2013 році чернече Згромадження редемптористів святкує 100-літній ювілей служіння в Україні.

Бельгійських місіонерів у Західну Україну запросив митрополит Андрей Шептицький, який перебуваючи у Канаді, був захоплений працею редемптористів. У кінці 19 ст. простори Канади заселяли численні емігранти з Європи, зокрема з Галичини. Бельгійський місіонер о. Ахіль Деляре у 1906 році змінив латинський обряд на візантійський, щоб працювати з канадськими українцями. Митрополит Андрей пропонує бельгійським отцям розпочати подібну місійну працю і в Західній Україні. У серпні 1913 року до Галичини прибули шестеро отців отців та ще один брат. Поселилисьт вони у літній резиденції митрополита Андрея в Уневі на Львівщині.

Так розпочиналась багатогранна, цікава, водночас трагічна 100-літня історія отців-редемптористів в Україні. За 100 років своєї діяльності Львівська провінція Найсвятішого Відкупителя дала Церкві чотирьох священномучеників, багатьох ісповідників віри та невтомних працівників на Господній ниві.

Про минуле і теперішнє цього згромадження йшлось на виставці у Львівському музеї історії релігії, де були представлені численні світлини, документи, богослужбова література, чернечий одяг та літургійні предмети.

Митрополит і Архиєпископ Львівський владика Ігор Возьняк теж вийшов з лона редемптористів.

Владика Ігор Возьняк (звук)

Привітала отців редемптористів із 100-літнім ювілеєм і надзвичайний посол королівства Бельгії в Україні пані Яна Зікмундова.

посол Яна Зікмундова (звук)

Львівську провінцію отців редемптористів сьогодні очолює о. Ігор Колісник

о. Ігор Колісник (звук)

З 1926 року поряд з отцями-редемптористами в Україні працюють сестри милосердя святого Вінкентія, настоятелькою яких сьогодні є сестра Петра Процик.

сестра Петра Процик (звук)

Розповідає керівник відділу УГКЦ Львівського музею історії релігії Наталя Матлашенко

Наталя Матлашенко (звук)

Згромадження редемптористів, Чину найсвятішого Ізбавителя, у Католицькій Церкві заснував Альфонс Лігуорі у 1732 році. Головна мета цього згромадження – проповідування слова Божого найбільш нужденним, передовсім найбільш опущеним, наслідуючи в цьому Христа-Відкупителя.

Світлини з виставки «Історія великої Місії», присвяченої 100-літній праці в Україні Згромадження Найсвятішого Ізбавителя: http://www.rr.lviv.ua/albom.php?type=2&item=2288

До ефіру програму підготувала   Любомира Бурка

Опубліковано у Сучасне монашество | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.