22 жовтня — день Блаженного Івана Павла ІІ Папи Римського (Радіопрограма Л. Пуги)

( розмір 6.16 MB )

Іван Павло II, який займав Святий Престол майже 27 років, помер у квітні 2005 року. 1 травня 2011 року його було зараховано до лику блаженних. З того часу пам`ять Блаженного Івана Павла ІІ, Папи Римського, відзначатиметься щороку 22 жовтня — це дата початку його понтифікату.

Святіший Отець Іван Павло ІІ — Кароль Войтила — помер 2 квітня 2005 року. У червні того ж року Ватикан розпочав процес його беатифікації. Кардинал Камілло Руїні, вікарій Римської єпархії, підписав декрет про початок офіційного збирання матеріалів і свідчень щодо беатифікації та канонізації Івана Павла ІІ. Постулятором процесу було призначено монсеньйора Славоміра Одера.
Беатифікаційний процес тривав понад шість років. І от 14 січня 2011 р., Папа Бенедикт XVI прийняв на спеціальній аудієнції кардинала Анджело Амато, Префекта Конгрегації в справах святих. Під час зустрічі Святіший Отець підписав декрети, що стосуються деяких беатифікаційних та канонізаційних процесів. Серед них — визнання чуда за заступництвом Слуги Божого Івана Павла ІІ. Мова йшла про зцілення французької черниці Марі Симон П’єрр від хвороби Паркінсона. Цю недугу медицина вважає невиліковною, отож наукових пояснень зцілення немає. Монахині ревно молилися за сестру, просячи заступництва в покійного Папи. І одужання настало.
Власне цей декрет відкрив шлях до беатифікації Святішого Отця Івана Павла ІІ, яка відбулася в Римі 1 травня 2011 р., в неділю Божого Милосердя. Офіційний декрет про беатифікацію та затвердження дня пам`яті покійного понтифіка в католицькому церковному календарі опублікований щоденною газетою Ватикану “L`Osservatore Romano” 11 квітня 2011 року. З того часу пам`ять Блаженного Івана Павла ІІ, Папи Римського, відзначатиметься щороку 22 жовтня.

Беатифікація – зарахування до лику блаженних – у католиків є першою сходинкою до канонізації.

Опубліковано у Авторські програми, Дати. Події. Імена, Інтерв’ю Коментарі | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.