Голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Олександр Назарович Саган — про молитовні сніданки та релігійну пресу. 2.10.2008

( розмір 5.91 MB )

Кор.

Нещодавно у ЗМІ з’явилась інформація про перспективи запровадження молитовних президентських сніданків в Україні.

Голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Олександр Саган коментуючи цю інформацію зазначив, що вперше публічно це питання обговорювалось у 2005 році на засіданні ВРЦ. Акцент ставився на тому, аби у гурті державних, церковних та бізнесових достойників озвучувати та розв’язувати духовні проблеми.

Олександр Саган

Це та практика, та традиція, яка сьогодні широко поширена у світі, Державний комітет підтримує цю ідею тому, що вважає її такою, що сприяє гармонізації суспільства, міжконфесійного і суспільного діалогу в цілому.

Кор.

Просимо Олександра Назаровича розповісти про практику молитовних сніданків у інших державах.

Олександр Саган

Сьогодні немає таких єдиних усталених стандартів щодо того як це має відбуватися в Америці — це початок рок, приблизно початок лютого. Це за сніданком збирається величезна кількість надзвичайно впливових бізнесненів, політиків фактично з усього світу перед якими виступає перзидент США, які мають можливість спільно помолитися, мати індивідуальну бесіду, мати якусь практику спілкування між собою, буже часто це захід знайомства між собою але в цілому це акт духовного єднання у світовому масштабі бізнесу, релігійних діячів і визначних громадських діячів ім’я досягнення єдиної цілі — миру на землі.

Кор.

Кожна країна, наголошує голова комітету, індивідуально вибирає формат молитовних президентських сніданків. Коли і як організаційно виглядатиме молитовний український сніданок поки що не відомо.

Наступне питання, яке ми піднімаємо у нашій розмові, стосується святкування 1020 роковин з часу святкування Хрещення України-Руси.

Олександр Саган

Ви знаєте, що Україна чи не єдина держава у світі, яка на офіційному рівні святкувала 2000-ліття з часу народження Ісуса Христа і тому логічно, що і 1020-річчя з часу хрещення України-Руси теж буде відзначено. Відповідно указ Президента визначає координацію роботи державних і церковних інституцій для того, щоб це було дійсно на відповідному рівні і розглядалося як акт єднання держави, щоб ця дата не стала актом розділення на такі сегменти. Знаєте одні святкують так інші — так і держава опиняється на якомусь такому роздоріжжі. Ви знаєте що президент України запросив Патріарха московського і всієї Русі Алексія II. Так що у нас передбачається такий урочисний захід, головна мета якого — єднання суспільства

Кор.

У цьому зв’язку ми детально торкнемось питання релігійних ЗМІ: наскільки вправно, професійно та впливово вони діють у сучасних реаліях? Як акцентує державний службовець, сьогодні налічується у нашій державі 383 релігійні видання. На жаль, вони програють як за зовнішнім оформленням, так і за змістом світським ЗМІ.

Олександр Саган

Тр.6.1.02 Це зв’язано з кількома аспектами. Перше, це те що не всі релігійні організації можуть вкладати достатню кількість коштів. Дуже часто коштів вистачає на покриття якихось матеріальних збитків. Для того, щоб утримувати журналіста високої кваліфікації звичайно потрібен зовсім інший рівень матераільнго забезпечення. Це перше і друге, це те що сьогодні ще не прийшло те покоління релігійних журналістів, яке вже може більш вільно оперувати і знаннями і ідеями. Ми маємо одиниці людей, які вільно розмовляють англійською, іншими мовами. Я вважаю це є проблеми росту. Але з іншого боку для України в цілому надзвичайно важливо що є такі видання тому, що вони дуже часто дають альтернативну думку до тих видань, які сьогодні дуже популярні у суспільстві. Популярні через масовість, через необтяженість, через те, що вони інколи свідомо і масово експлуатують якісь низменні людські почуття. Нажаль експлуатація сексуальних тем, тем пов’язаними із збоченнями тими чи іншими, воно не може не давати негативний результат. Протидіяти цьому насьогодні інколи в певних регіонах нікому і цим займаються якраз і релігійні видання.

Кор.

Проте відчутне якісне зрушення в окремих церквах, які ставляють акцент на популяризації релігійного вчення та моральних принципів за посередництвом преси, радіо чи телебачення. Особливий стрибок, зауважує Олександр Саган, зробили релігійні організації в електронній журналістиці, започаткувавши велику кількість інтернетвиданнь.

Підготував Володимир Качур. (Фрагмент програми Радіо «Воскресіння»)

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.