Великодне вітання Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира

( розмір 1.32 MB )

Великоднє привітання Блаженнішого Любомира, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Української Греко-Католицької Церкви, Преосвященним Владикам, Всесвітлішому, Всечеснішому духовенству, Преподобному монашеству, Дорогим мирянам УГКЦ та всім, хто незалежно від конфесійної приналежности з відкритим серцем, бажаючи добра всім своїм ближнім, святкує цей величний Празник

Дорогі у Христі, Христос Воскрес!

Наприкінці цього листа написано: «Дано в Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового». Дано в Києві, але дано всім вам, де б ви не були: на рідних українських землях, на поселеннях, на місцях тимчасового побуту. Всіх вас, де б ви не перебували, сердечно вітаю!

Я згадав про храм, який споруджуємо на березі могутнього Дніпра, для того, щоб підкреслити, що незалежно від місця на земній кулі, де ми в ці дні святкуємо Воскресіння Христове, ми всі, що звернені обличчям до Патріаршого собору в Києві, – об’єднані. Наш храм – це не звичайна кам’яна споруда, це символ нашої єдности. Ми відчуваємо, що маємо щось спільне, що нас єднає одне з одним та з Господом Богом. На підставі ж такої єдности хочемо, відчуваємо потребу об’єднання далеко ширшого і глибшого, на яке сьогодні ми можемо тільки сподіватися і яке своїми молитвами й зусиллями хочемо приблизити.

Патріарший собор Христового Воскресіння нагадує нам важливий, ключовий момент в історії людства – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, перемогу добра над злом. Уявімо собі тепер, що ми не тільки звернені обличчям до цього храму, але й дивимося також від храму. Стоїмо немов би плечима до нього, ідучи у світ, натхнені думкою, переконанням, святою вірою в Христове Воскресіння. Ми почуваємо себе посланцями, які мають нести у світ Добру Вістку про Воскресіння, які живуть, не тільки шукаючи спасіння і добра для себе, але як ті, кому доручено ділитися з усіма тою доброю новиною, що Христос воскрес.

Будьмо свідомі цього нашого завдання. Воно може бути реалізоване по-різному, залежно від обставин, у яких перебуваємо. Але зміст його однаковий: «Христос воскрес!». Бог є єдиним джерелом правди, який може всюди на земній кулі дати нам відповідь на пекучі питання щоденного життя, силу і відвагу робити те, що добре для нас і наших ближніх, хто б вони не були. Христове Воскресіння – це запевнення присутности Божої сили в нас, що здатна допомагати нам творити добро.

Вітаючи вас у цей святковий день Христового Воскресіння, з цілого серця бажаю, щоб у приналежності до храму на березі Дніпра ви знайшли для себе силу й розв’язання життєвих потреб. А водночас – мужність бути носіями Христової правди.

Христос воскрес!

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.