Лідія Ковальська директор «Карітасу» Стрийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви — про початок благочинної акції «Різдвяна свічка». Редактор Л. Пуга.

( розмір 2.29 MB )

Кор.

Пропонуємо до вашої уваги розповідь про доволі успішну благодійну акцію, яку вже не вперше організовує в Україні благодійний фонд «Карітас» Української Герко-Католицької Церкви під назвою «Різдвяна свічка». Акція відбувається з благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара. Про головні цілі та завдання, які ставлять перед собою організатори акції, ми попросили розповісти директора організації «Карітас» Стрийської єпархії УГКЦ пані Лідію Ковальську.

Лідія Ковальська

Слава Ісусу Христу. Шановні слухачі, я сьогодні дуже вдячна отримати таке запрошення на Радіо «Воскресіння» і розповісти трошки деіальніше про цю акцію.

Ця благодійна акція почалася в Україні за пропозицією Владики Юліана Гбура, єпарха стрийського, і вона успішно триває сьогодні вже п’ятий рік. У перший рік вона не була такою активною, такою поширеною по Україні, як в останній рік. Ця акція має свої традиції. Вона пішла від наших сусідів, де збирає великі кошти на підтримку соціальних проблем саме дітей. Вони звичайно акумулюються на кожній парафії. Ми намагаємося максимально поширити її. У першу чергу завдання стоїть — це донести до суспільства суть проблем, суть того, що ми маємо на сьогодні: соціальне сирітство, ми маємо зростаючу кількість спеціалізованих інтернатів, сиротинців так званих, де дуже часто перебувають діти-сироти при живих батьках. Крім того наші діти-сироти не завжди знаходяться у сиротинцях. Вони інколи виховуються з далекими родичами, виховують їх дідусі і бабусі. Не завжди та дитина може з’їсти якусь страву, я вже не кажу про гарячу страву вдень, а взагалі що- небуть поїсти протягом дня. Тому метою цієї акції є допомогти таким дітям через реалізацію соціальних проектів, таких як «Діти вулиці». Вони у нас йдуть у великих містах, скажімо, і львів’яни, і тернопільчани добре знають про такі автобуси, які розвозять гарячу страву. Власне, частина коштів йде на підтримку цього проекту від пожертв за «Різдвяну свічку». Крім того вже дуже добре відомі літні табори по цілій Україні. Саме за кошти від «Різдвяної свічки» проводяться ці літні табори, де працюють не тільки священики, а й семінаристи виховниками, де діти можуть не тільки поправити своє здоров’я, але й послухати духовні науки. Причому дуже цікаво проводять час. Я би хотіла наголосити на тому, що ми не продаємо свічку. Це є збірка пожертв і це є добровільна справа кожного парафіянина, чи він захоче на неї пожертвувати. Однак я думаю, що сьогодні наступив такий час, коли ми не можемо проходити осторонь дитячих проблем, які виникли у нашому супільстві.

Кор.

Пані Лідіє, у якій формі відбувається сам збір коштів і куди звертатися тим нашим слухачам, які хотіли б долучитися до акції?

Лідія Ковальська

Взагалі стало традицією, так відбувається у нашій єпархії, коли парафіяни запалюють цю свічу, за яку вони жертвують у своєму храмі якісь кошти, доступні для них. Вони жертвують ці кошти, запалюють цю свічку від Вифлиємського вогню і, прикриваючи її рукою, несуть додому, щоб вона стояла на святковому столі у часі вечері. Пізніше ця свічка може і зберігатися удома, і може для інших потреб використовуватися, але вона все рівно буде пам’яткою для тієї родини, що вона склала таку пожертву на підтримку потребуючих дітей. Бо зараз і розширені межі тих соцільних проектів. Наприклад, у Донецькій єпархії йде дуже цікавий проект на допомогу дітям ВІЛ-інфікованим. Ви знаєте, є така велика проблема епідемії СНІДу в нашій державі, і саме частина коштів від «Різдвяної свічки» теж долучається до бюджету цього проекту. Повністю ми не зможемо перекрити вартість того чи іншого проекту, але внести лепту від цих пожертв це є можливо.

Кор.

Скільки часу триватиме акція «Різдвяна свічка»? Чи вона буде обмежена лише різдвяним періодом ?

Лідія Ковальська

Отже, на засіданні директорів «Карітасу» ми домовилися про те, що ця акція починається з початком Різдвяного посту—Пилипівки— і буде тривати до других Різдвяних свят. До Йордану люди можуть бути учасниками цієї благодійної акції і скласти свої пожетрви. Акція має свої зовнішні такі атрибути, як плакати тематичні, які ми випустили до неї, а також флаєри — це такі оповіданнячка. Теж на першій сторінці є в мініатюрі зображення того плакату, а текст розкриває суть самої акції.

Кор.

І на завершення нашої розмови. З якими словами ви би звернулися до людей, які, можливо, хотіли б долучитися до такої акції, але з якихось причин вагаються, чи не знаходять достаньо аргументів для того, щоб все-таки взяти участь?

Лідія Ковальська

Я би хотіла процитувати останні слова звернення нашого Блаженнішого з приводу цієї акції, де Блаженніший Любомир поблагословив цю акцію. Він з розумінням відноситься до проблем, не дитячих проблем, я би сказала наших дітей, і закликав людей жертвувати на «Різдвяну свічку». Бо, жертвуючи на «Різдвяну свічку», уявно запрошуємо таку дитину до нашого святкового столу. Нехай же промінь світла від «Різдвяної свічки» розтопить кригу дитячого серденька.

Підготував Василь Ковалишин (Фрагмент програми Радіо «Воскресіння»)

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.