Десятилітній ювілей часопису «Пізнай правду»

( розмір 2.90 MB )

Своє десятиліття відсвяткував часопис «Пізнай правду», що видається з благословення ректорату Львівської духовної семінарії Святого Духа. Впродовж десяти років автори часопису ділилися своїми знаннями та духовним досвідом з читачами. Журнал читають у багатьох куточках України. Разом із семінаристами він побував і в українській діаспорі, зокрема в Італії , США, Канаді та Росії. На сторінках журналу мали можливість висловити свої думки сотні семінаристів майбутніх сящеників і вихованців Львівської духовної семінарії. Значна частина публікацій «Пізнай правду» присвячена філософсько-богословській тематиці. Оскільки 2006 християнські церкви проголосили роком захисту та розвитку духовного світу дитини, то ювілейний номер часопису присвячений саме цій темі. На урочистому святкуванні з нагоди 10-ї річниці редактор часопису Андрій Солецький зокрема зауважив:

Ці 10 років, які є вже за нами, сподіваюся матимуть своє продовження в наступних десятиліттях. Ми віримо, що покоління семінаристів, які прийдуть після нас, із ще більшим ентузіазмом візьмуться до цієї праці. І ми готові передачати цю естафету цим поколінням

З десятиліттям часопис «Пізнай правду» привітав голова митрополичої комісії у справах засобів масової інфомації УГКЦ владика Юліан Гбур.

«Пізнай правду» — дуже гарний заголовок. Правда є між нами і ми мусимо її усіма силами шукати і показувати усьому світові. Цей світ, у якому так багато брехні, незрозуміння один одного, і коли професійно семінаристи починають висвітлювати ці речі, тоді щойно починає бути правда і злагода. Тішуся що almamater-семінарія бере живу участь, власне, у мас-медіях. Найважливіше, що ви стараєтеся і робите це, щораз то краще буде виходити. Важливо також, щоб скористати з тих можливостей, які дає нам сьогодні час.

Всі публікації журналу «Пізнай правду» наскрізь проникнуті любов’ю: любов’ю до Бога, до свого ближнього, до Батьківщини. Оскільки дописувачі — молоді люди, то і почуття їх справжні, сповнені молодечого максималізму. Тому «Пізнай правду», неначе світлий промінь у панівній культурі смерті, що заволоділа багатьма мас-медіа. У журналі — постійне прагнення пошуку істини, віднайдення свого покликання та місця у житті, це біль за суспільство та намагання зробити його кращим. Ось кілька цитат з ювілейного номеру: «Сьогодні в нас вищі будівлі та ширші дороги, але наша індивідуальність і світогляд вужчі; у нас будинки просторіші, але сім’ї тісні; знаходимо більше компромісів, а менше часу; у нас більше знань, але менше думок; маємо більше ліків, проте менше здоров’я; ми примножили наші володіння, та зменшили цінності; ми говоримо багато, любимо тільки трохи, а ненавидимо дуже сильно». Короткі, але глибокі думки дуже влучно відображають сьогодення.

З привітання голови патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді о. Йосифа Міляна.

Цей часопис, як одна із крапель, яка несе людині надію. Цей журнал формує громадянина і християнина. Ваш часопис справді сьогодні доріс, в ювілеї, до дуже високого рівня.

Про те, що передувало народженню часопису «Пізнай правду», розповідає перший редактор, священик Сергій Стесенко.

Церква, яка вийшла з підпілля, і вже у дев’яносто п’ятому році мала перший випуск семінаристів, що здобули повну формацію, теж створила товариство під назвою «Ефата». Товариство, яке мало за ціль нести людям правду, яку подає Церква. Тодішній ректор семінарії, тепер владика Степан Меньок, подав таку думку: це слово має бути друкованим, щоб його люди могли читати. І тоді, хоч нас було небагато, може 15 осіб, вирішили створити такий часопис. Якщо хтось звернув увагу, то в перших числах того часопису після слів «Пізнай правду» було ще три крапки, тобто це початок цитати, початок тих слів, які сказав Господь. Бо завершення, очевидно, є щоб правда визволила людину, але її треба пізнати. І тому бажаю теперішній редакції і всім братам, і всім, хто читає цей часопис, пізнати правду настільки, щоб вона могла його визволити, щоб вона справді виконала те завдання, яке Господь дав кожному з нас.

З привітання головного редактора часопису «Жива вода» о. Михайла Бучинського

Окрім доброго авторського колективу хочу побажати ще добрих читачів. Тому що, замало тільки щось народити, випустити у світ, важливо, щоб воно дійшло до свого читача. Повірте, читачі спраглі, їх не бракує, але дуже важливо, щоб хтось був посередником, щоб ту інформацію донести. Хочу побажати колективу редакції на чолі з Андрієм Солецьким успіхів у праці, добрих дописувачів. Також плідних здобутків і наукових досліджень, тому що кожен семінарист, яку б роботу він не виконував, тільки, мабуть, на громадських засадах роблять те що роблять: перш за все, мріють про стезю священика, душпастиря. Але якщо вдається поєднати одне та інше, то, повірте, потім легше буде заволодівати душами, в доброму сенсі, тих людей, до серця яких ми хочемо достукатись. А всім семінаристам, вісм тут присутнім, зокрема, хочу побажати достойно перетривати піст і розгорнутись у Господньому Воскресінні.

Часопис «Пізнай правду» привітала голова патріаршої катехитичної комісії УГКЦ с. Луїза Цюпа.

Перш за все дякую вам, за вашу таку творчість, за ваш такий гарний задум. Бо від самої концепції журналу «Пізнай правду» думаю, що правду шукає кожна людина. Сам Ісус казав: «Шукайте правду». Особливо у наш час багато людей, багато сердець молодих і дорослих, і малих шукають правду. Дуже хочу поділитися двома моментами. Коли буваю серед людей, коли семінаристи продають журнал десь біля церкви:

— Чи ти вже купив цей журнал?

— Ще ні.

— Купи, то добрий, то семінарія видає. То не хто-будь, то семінаристи, вони знають що писати.

Отже і це дуже приємно. І другий момент — наші катехити і вчителі залюбки шукають за вашим журналом. Тож прошу вас, щоб ваш журнал був у катехитичних осередках наших, у катехитичному інституті, де багато вчителів приходять. Це також є співпраця.

Бажаю вам, щоб ви ніколи в редакції журналу «Пізнай правду» не бракувало творчих і натхненних людей і співпрацівників зі всіх сторін для того щоб висвітлювати правду. Бажаю вам Божої благодаті, бо з Божою благодаттю можемо шукати і пояснювати правду.

Колектив редакції радіо «Воскресіння» теж сердечно приєднується до всіх вітань та побажань, що прозвучали для часопису «Пізнай правду». Своїм друзям та колегам бажаємо подальшого творчого зросту, збільшення читацької аудиторії та плідної праці на ниві Господній!

Підготувала Любомира Бурка (Фрагмент програми Радіо «Воскресіння»)

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.