Про підготовку XXII міжнародного конгресу «Родина — спільнота любові»

( розмір 6.00 MB )

Дорогі радіослухачі. Незабаром, а саме 9—11 травня 2006 р., у Міжнародному центрі культури і мистецтва у Києві пройде XXII Міжнародний конгрес родини. Конгрес відбудеться під патронатом світової та європейської організацій у справах сім’ї. Активну участь у підготовці до Конгресу беруть представники більшості християнських Церков, Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту України та громадські організації. Тема Конгресу: «Родина — спільнота любові». Про історію та мету Міжнародних конгресів родини Радіо «Воскресіння» попросило розповісти Голову оргкомітету пані Лілію Проців.

Історія Міжнародних конгресів родини є досить довгою і плідною. Перші — проходили в Латинській Америці з ініціативи пані Мерци де Свільсон із Гватемали, і вони здобули дуже велику популярність. Це були перші вісім конгресів. Пізніше вони отримали міжнародне поширення і перейшли до Європи. Для підготовки і проведення наступних — були створені Світова організація родини і Європейська федерація родини. З 1992 р. участь у таких Міжнародних конгресах бере фундація «Родина— майбутнє завтрашнього дня» із Бельгії, і вона активно спричинилася до проведення і організації конгресів у 1994 р. у Варшаві, у 1999 р. у Москві і 2004 р. у Любліні. Ця фундація зініціювала проведення цього конгресу тут, в Україні. Мета цих конгресів — обговорити і спільно пошукати можливі вирішення питань, пов’язаних з родиною і подружжям у світлі християнських цінностей і, також, як пристосувати це до даного суспільства. Тому що Конгреси, які відбувалися у кожній країні, були пристосовані до потреб даної країни, і вони дають можливість зустрічі і дальшої співпраці всіх релігійних громадських організацій, які працюють у даній тематиці.

У зв’язку з цим Митрополича комісія для справ сім’ї УГКЦ з благословення Блаженнішого Любомира Глави УГКЦ та у співпраці з фундаціями «Світова орнганізація для справ сім’ї » та «Родина— надія майбутнього» із залученням відповідних спеціалістів державних та громадських структур вирішила провести XXII Міжнародний конгрес родини у м. Київ. Його організатори ставлять перед собою таку мету:

1) представити на державному рівні християнський погляд на подружжя та сім’ю і властивість останніх у процесі побудови здорового суспільства;

2) проаналізувати теперішнє становище сім’ї та подружжя в Україні;

3) обмінюватися досвідом з іншими країнами щодо праці з родинами на державному та церковному рівнях;

4) спільно шукати практичні вирішення проблем сім’ї та подружжя.

Заплановано, що у конгресі візьмуть участь представники усіх християнських Церков і конфесій України, інших віровизнань, зокрема, євреї та мусульмани, представники державної влади; громадських та державних прородинних організацій з України та з-за кордону і засобів масової інформації, тощо.

Голова організаційного комітету пані Лілія Проців розповідає, що підготвка XXII Міжнародного конгресу «Родина — спільнота любові» здійснюється дуже успішно, зокрема, завдяки допомозі представниць європейських організацій у справах родини Єльжбети Друцької-Любецької де Сужерне із Бельгії та Йоланти Біспінг-Мечельської із Голандії, які мають великий досвід у проведенні таких конгресів у світі.

— Почувши про ініціативу українських жінок, ми радо прийшли на допомогу, — розповідає Єльжбета Друцька-Любецька де Сужерне. Адже інститут родини потребує уваги усієї світової спільноти. У вашій країні ця клітина суспільного організму має свої проблеми, у дечому вони схожі з труднощами інших країн, а в дечому відмінні. Але назагал в усьому світі інститут родини перебуває в небезпеці. І задля майбутнього планети мусимо об’єднюватися.

«Чому XXII Міжнародний конгрес родини відбудеться в Україні?»— Таке запитання ми поставили пані Лілі Проців, Голові митрополичої комісії для справ сім’ї УГКЦ.

Після помаранчевої революції пріоритетами стали захист прав і свобод людей і гарантована участь кожного громадянина у суспільно-політичному житті. Ми побачили, що в центрі уваги стала людина, задоволення її культурних, духовних, освітніх потреб, надання їй якісного медичного обслуговування, забезпечення реалізації демократичних прав і собод. У програмі «10 кроків назустріч людям» тема родини є близькою і небайдужою для всіх, без винятку, Церков та релігійних організацій, суспільних, громадських. Ми сподіваємося, що довкола цієї ідеї — відродження і скріплення родини —збереться усе українське сусільство.

Крім того Голова митрополичої комісії для справ сім’ї пояснила, що впродовж останніх років митрополича комісія у справах сім’ї у співпраці з Інститутом родини УКУ спільними зусиллями активізує прородинну діяльність. Усі заходи, зокрема і цей Міжнародний конгрес родини, є узгодженим ланцюжком ,що має слугувати зміцненню інституції сім’ї в Україні, пропагування сімейних цінностей та співпраці з державними і громадськими організаціями у цих напрямках, впливаючи таким чином на формування державнї сімейної політики в Україні.

«Метою XXII Міжнародного конгресу «Родина — спільнота любові» є піднесення ролі родини саме в українському суспільстві, — продовжила розмову Йоланта Біспінг-Мічельська. Україна — молода демократична держава, яка робить свої перші кроки на шляху побудови здорового і щасливого супільства, але добрих результатів можна досягти лише тоді, коли такою стане кожна його клітинка, кожна сім’я».

«Які основні теми будуть висвітлені під час XXII міжнародного конгресу «Родина — спільнота любові»? »—Таке наступне запитання до пані Лілі Проців.

Тема конгресу є «Родина — спільнота любові». І згідно з цією темою три дні конгресу ми поставили так: перший день — зосередження на темі «Родина», другий день — тема «Спільнота» і третій день — тема «Любов». У першому дні, де є акцентовано на родину, буде показано, що родина є універсальна вартість, яка є цінністю для будь-яких релігійних організацій, Церков, громадських чи суспільних. Також ми хочемо показати в цьому дні, ким є родина і досвід американський, європейський і країн посттоталітарного режиму. Також плануємо показати прородинну політику української держави, хочемо зосередити увагу учасників на тих суспільних проблемах, які є в країні найголовніші. Це, зокрема, «Заробітчанство: шанс чи згуба для родини?», зробити акцент на дітях вулиці і «Суспіьство, яке опікує чи легковажить?»

Другий день: ми більше звернемо увагу на такі проблеми, які роз’єднують спільноту. Тобто спочатку ми покажемо, що таке є батьківство, відповідальність у батьківстві. Також буде блок біоетичний, де ми покажемо гідність людського життя від зачаття до природної смерті; «Діти — багататсво народів; відповідальність у любові», в якому закцентуємо трагедію абортів; «Шануй батька і матір свою», де піднімемо проблематику евтаназії. Після цього ми покажемо, як мас-медіа веде діалог і порозуміння — чи це добро для родини ,чи це є проти добра родини.

Третій день: ми плануємо показати велич і слабкість людини і також великий блок «Молодь — майбутнє завтрашнього дня». Ми маємо показати небезпеки, які очікують нашу молодь, тобто орієнтація на гомосексуальні общини, які вже зароджуються, і небезпека їхнього впливу на формування державної політики щодо традиційної родини. Також показати позитивне вирішення проблеми у сучасному світі.

До участі в конгресі родин, який відбудеться у Києві, залучено провідних соціологів, психологів, богословів, медиків та політологів, які виступлять з цікавими доповідями та проведуть секційні заняття. За припущеннями оргкомітету в конгресі візьмуть участь понад тисячу осіб. Пані Ліля нам розповіла про деяких доповідачів із світовим ім’ям.

Серед доповідачів буде ректор Франсуа Дюмонд із Франції, демограф світової слави професор Сорбонського університету, який покаже демографію сучасної родини. Також серед доповідачів буде Роко Бутельйоні, міністр культури Італії, відомий захисник прав родини, який ризикував своєю посадою, щоби захистити традиційну християнську родину. Серед доповідачів і почесних гостей буде пані Мерси де Свільсон, яка є засновницею усіх Конгерсів родини, що відбувалися до цього часу у світі. В Україні вийшла її книжечка «Природнє планування родини». Вона вже була тут в Україні і багато спричинилася до того, що у нас поширився рух навчання природнього планування родини. З молодого покоління буде пані Анна Хелпін, яка представить американську молодь, що вибирає цивілізацію життя, а не культуру смерті. Також буде присутній Тед Берн, Голова християнської комісії фільмів і телебачення який покаже вплив засобів масової інформації на молодь. Серед державних діячів буде пан Баскікс, міністр для справ дітей і родини із Латвії, захисник прав родини; Збігнєв Носовський, журналіст і член Паської ради для справ мирян, автор багатьох видань, посвячених подружньому життю.

У пастирському листі Синоду єпископів УГКЦ з народи Року родини, який УГКЦ проголосило у 2003 р. читаємо про значення родини в житті Церкви такі слова: «Якщо Церва — тіло Христове, то одне тіло справедливо називається домашньою церквою. В ній чоловіком і жінкою проголошується добра новина про що те, що любов ніколи не переминає. Саме любов є запорукою добра для інших, прологом і епілогом у справі зміцнення віри, вона є тим без чого втрачає зміст дар пророцтва, жертовність. Ніщо не може відлучити нас від любові Божої, котра є в Христі Ісусі. Першими, хто чує цю добру новину є діти, які з Божого благословення, любові чоловіка і жінки приходять у світ. Любов батьків, яка черпає з любові Божої спонукає дітей до увірування Богові. Через сім’ю батьки передають дітям віру предків, знаком чого є Святі Тайни хрещення, миропомазання і євхаристії. Цими трьома Святими Тайнами дитина входить у глибину життя Пресвятої Трійці. Крім спадщини віри, що виплекали попередні покоління, батьки у християнській сімї передають дітям все добре і святе: культуру, життєвий уклад, любов до рідної Церкви і свого народу. Найбільш переконливим для дітей християнським свідченням батьків є їх добрий приклад. Тому доречно згадати просту, але важливу істину — слова повчають, але вчинки переконують. Можна ствердити, що в часи переслідувань Христової Церкви християнська духовність і національні вартості збереглися завдяки існуванню численних домашніх церков. Знищити ці скарби виявилося не під силу найбільш богоборчим, суспільним та ідеологічним системам. Сьогодні покликання християнских сімей набрало нових рис. Питання тепер стоїть не лише про збереження християнської душі українського народу, але про поширення християнських вартостей на ті його верстви, які були насильно відлучені і відчужені від свого християнського і національного коріння. Запорукою нової євангелізації народу є апостольська ревність і християнське свідчення численних сімей, бо якщо будуть міцними наші сім’ї то й будуть такими і Церква і народ. Церква з тривогою перестерігає перед справжнім розгулом пропаганди цивілізації смерті у засобах масової інформації: абортів, подружньої зради, споживацтва та егоїзму. Як наслідок цих негативних впливів постерігаємо різке зменшення народжуваності в Україні та послаблення інституту сім’ї через збільшення кількості розлучень чи небажання вступати у шлюб. Сім’я, як основна клітна суспільного організму страждає від недосконалого законодавства. Як відомо, дуже часто цивільні закони, що стосуються інституту родини суперечать Божим законам, або від ігнорування державою проблем сім’ї.»

Зараз маємо нагоду послухати Блаженнішого Любомира, що він говорить про значення сім’ї і родини для суспільства і Церкви.

Сім’я є основною клітиною людської спільноти, меншої чи більшої, чи міста чи держави, але також є тим середовищем в якому люди, які творять цю клітину мають освятити себе і повинні бути у цьому щасливі. З різних причин, зовнішніх, внутрішніх, міжнародних, нашої історії, все це в якийсь спосіб створило ситуацію, де наша родина сьогодні не є на тому рівні де вона повинна бути. Родина зустрічається сьогодні з дуже багатьма труднощами, які перебороти нелегко, але навіть в цих обставинах ми хочемо показати людям і допомогти їм, що навіть за таких умов можна бути добрими і щасливими в родинному житті.

Наша сьогоднішня програма присвячена XXII Міжнародному конгресу родини. Як свідчать результати попередніх міжнародних Конгресів, вони стають стимулом і поштовхом до нових активних дій у напрямку розвитку і охорони інституту родини. Організаційний комітет з підготовки і проведення XXII Міжнародного конгресу «Родина — спільнота любові» який відбудеться у Києві з 9 до 11 травня цього року запрошує до співпраці якнайширше коло громадських організацій, представників відповідних державних структур, всіх релігійних конфесій, щоб надати йому не тільки світового значення, а й загальнодержавної ваги.

Адреса оргкомітету у Києві: вул. Раїси Окіпної 7-а/109, 01001. т. ф. (044) 516-79-27. моб. 8050 4150079

Підготував о. Ігор Яців (Фрагмент програми Радіо «Воскресіння»)

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.