Ігор Осташ про українську діаспору в Канаді

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 2

Loading...
На території України проживає понад 3/4 частини усіх українців світу. Усього ж в світі їх понад 50 мільйонів. Ті з них, які живуть і працюють за межами України, утворюють діаспору. Слово «діаспора» походить від грецького слова, що означає «розсіяння». Українська діаспора найчисленніша у республіках колишнього Радянського Союзу: у Росії — понад 5 млн осіб, у Казахстані – майже мільйон українців, у Молдові – понад пів мільйона. За океаном найбільші українські діаспори у США та Канаді.

Надзвичайний і Повноважний посол України в Канаді 2006-2011 років Ігор Осташ  та  кореспондент Радіо «Воскресіння» Лідія Ковальська

Надзвичайний і Повноважний посол України в Канаді 2006-2011 років Ігор Осташ та кореспондент Радіо «Воскресіння» Лідія Ковальська

( розмір 6.54 MB )

Сьогоднішній гість нашої студії — політик і дипломат, директор Міжнародної школи україністики Національної Академії Наук України, Надзвичайний і Повноважний посол України в Канаді 2006-2011 років Ігор Осташ. У розмові з позаштатним кореспондентом Радіо «Воскресіння» Лідією Ковальською він ділився спогадами про свою працю як депутата в Україні та дипломата в Канаді.

Найбільш інтенсивне переселення українців у Канаду припадає на кінець ХІХ – і початок ХХ-го. Це були переважно вихідці із Галичини та Буковини. Більшість з них осіли на півдні степових провінцій Онтаріо, Альберта та Манітоба. У Канаді створені належні умови для національно-культурного розвитку українців. Там є майже 300 українських шкіл, видається 85 українських газет. Тому українці тут зберегли свою мову, культуру, національну самобутність.

Зараз, за словами Президента Світового конгресу українців, Євгена Чолія, українська діаспора занепокоєна подіями в Україні та намагається допомагати як фінансово, так і морально. Зокрема, в діаспорі обговорюють ініціативу щодо організації бойкоту російських товарів у світі, зокрема, не лише харчових продуктів, а що важливіше — металургії і газу. У ефірі «5 каналу» пан Чолій наголосив, що українська діаспора буде закликати щодо металургії, щоб не тільки був бойкот російського виробництва, але й щоб замінити російські продукти українськими у різних країнах».
Звичайно така моральна та дієва підтримка дуже важлива для України у цей нелегкий час. Канадська українська діаспора завжди активно підтримувала Україну, українці в Канаді ніколи не забували своєї історії та звичаїв, передавали їх з покоління в покоління і виховували дітей та онуків людьми, що пам’ятають про землю їх предків.

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.