Ігор Осташ про книгу «Бонді або повернення Весоловського». Розмову веде Л. Ковальська (ред. Л. Пуга)

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 4
Loading...

Пісню «Прийде ще час» Богдана Весоловського досі пам’ятають старші галичани. А в 30-ті роки минулого століття танго та фокстроти молодого композитора співав і танцював увесь україномовний Львів. Минули роки. Пісні й далі нерідко лунали зі сцени у 50-ті та 60-ті. Але при цьому автор не оголошувався, або вважався невідомим. Зараз можна сказати, чому: через політичні репресії він був змушений виїхати за кордон і в ті часи вже працював головним редактором української редакції Міжнародного канадського радіо в Монреалі.

Обкладинка книги Ігоря Осташа про Богдана Весоловського

Обкладинка книги Ігоря Осташа про Богдана Весоловського

( 6.08 MB ) Інтерв’ю з Ігорем Осташем про книгу «Бонді або повернення Богдана Весоловського»

У той час Весоловський багато працює, пише пісні і мелодії до них а також кладе на музику десятки віршів українських поетів, зокрема Володимира Сосюри, Максима Рильського, Василя Симоненка, Олександра Олеся, Павла Тичини. Звісно, популяризувати пісні українця, який живе за кордоном, у радянській Україні заборонялося. Тим більше, що пізні твори Весоловського («Лети, тужлива пісне» та «Чар карпатських гір») набули яскравого громадянського звучання.

Але так як співається в пісні «Прийде ще час», настав час, коли Україна знову почула твори свого талановитого сина. У другій половині 80-х деякі з пісень Весоловського повернув українцям гурт «Львівське ретро». У 2001 році за участі дружини композитора Олени Весоловської була видана перша збірка його пісень, до якої увійшло 56 творів. У наступні роки виходить ще дві збірки.

Богдан Весоловський з батьком Остапом та мамою Марією (20-ті роки ХХ ст.)
Богдан Весоловський з батьком Остапом та мамою Марією (20-ті роки ХХ ст.)

Проте ґрунтовного дослідження життя і творчості композитора досі не було. Перший вагомий крок у цьому напрямку зробив Надзвичайний і Повноважний посол України в Канаді 2006-2011 років Ігор Осташ, який на цьогорічному форумі видавців презентував книгу «Бонді або Повернення Богдана Весоловського».

Ігор Осташ та Лідія Ковальська в студії Радіо "Воскресіння"
Ігор Осташ та Лідія Ковальська в студії Радіо "Воскресіння"

 

Сьогодні пан Ігор завітав до студії Радіо «Воскресіння», щоб розповісти про працю над виданням. Інтерв’ю веде Лідія Ковальська.

Опубліковано у Books and Periodicals | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.