Христина Іляш про мощі св. Юди Тадея у Бродах

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 3
Loading...

До вашої уваги розповідь про християнську реліквію, яка налічує вже дві тисячі років ? мощі одного із дванадцяти головних учнів Ісуса Христа святого апостола Юди Тадея, які перебували у храмі Воздвиження Чесного Хреста у місті Броди з 26 червня по 6 липня цього року. Про цього святого, історію його почитання та про перебування мощей у Бродівському храмі розповідає парафіянка храму Воздвиження Чесного Хреста Христина Іляш.

Парафіянка храму Воздвиження Чесного Хреста Христина Іляш у студії Радіо «Воскресіння»

Парафіянка храму Воздвиження Чесного Хреста Христина Іляш у студії Радіо «Воскресіння»

( 5.58 MB ) Христина Іляш про св. Юди Тадея та перебування його мощей у храмі Воздвиження Чесного Хреста у Бродах (Львівщина)

Почитання мощей святих сягає ще перших століть християнства, коли на гробах мучеників звершували Святу Євхаристію, що об’єднувала у Христі живих і померлих. Ці місця разом із захороненими в них мощами вважалися святими. Традиція звершення Божественної Літургії на мощах святих живе в Церкві й досі. Саме слово «мощі» слугує для означення останків святого.

Святі мощі вкладають в престіл нової церкви при освяченні, також у храмі на престолі стелять антимінс  – полотно із зображенням покладення Ісуса Христа до гробу. У це полотно також вшивають часточки мощей святих. Антимінс є символом сопричастя священика і церковної громади з єпископом, адже на цьому полотні є підпис правлячого архієрея.

Існує також побожний звичай вкладати в ікони мощі святих чи часточки речей, якими святі користувалися. Другий Нікейський (або VII Вселенський) собор 787 року затвердив традицію почитання мощей разом із традицією почитання ікон. Господь по-різному прославляє мощі святих: деякі з них є нетлінними, інші – мироточивими. Церква оточує почитанням й знаряддя мучеництва святих – як, наприклад, кайдани апостола Петра.

 

 

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.