Презентація книги о. д-ра Ігоря Мончака «Флорентійський екуменізм у Київській Церкві. Унійна ідея в помісній еклезіальній традиції» за участю Олега Турія

Презентація книги о. д-ра Ігоря Мончака «Флорентійський екуменізм у Київській Церкві. Унійна ідея в помісній еклезіальній традиції» за участю Олега Турія, проректора УКУ (редактор Любомира Бурка).

Олег Турій

Олег Турій

( 6.29 MB ) Презентація книги о. д-ра Ігоря Мончака «Флорентійський екуменізм у Київській Церкві. Унійна ідея в помісній еклезіальній традиції»

У видавництві Українського католицького університету побачила світ книга о. д-ра Ігоря Мончака «Флорентійський екуменізм у Київській Церкві. Унійна ідея в помісній еклезіальній традиції». Це перекладена з англійської докторська дисертація отця Ігоря Мончака, захищена у 1966 році у  Папському Григоріянському університеті (Рим). Видання започатковує нову серію “Пам’ятки історично-богословської думки”.

Монографія складається з богословської та історичної частин. Автор аналізує поняття „помісної Церкви” і формулює на його основі концепцію церковної єдности в різноманітності. У дослідженні Київська Церква постає як конкретне історичне втілення „помісности”. О. д-р Ігор Мончак обстоює тезу про те, що ідея єдности з Римом, проголошена 1439 р. у Флоренції, зберігалася в цій Церкві аж до другої половини ХVI століття та послужила підґрунтям для укладення Берестейської унії 1596 р.

Науковий редактор видання «Флорентійський екуменізм у Київській Церкві» – проректор з наукової роботи Українського католицького університету Олег Турій. У програмі Радіо “Воскресіння” він розповів про основні ідеї і актуальність дослідження, чим цікава книга для науковців і не лише для них, які є подібні дослідження з цієї тематики, які розв’язки можемо почерпнути з дослідження для вирішення сучасних проблем, а також які нові видання готує до друку видавництво УКУ.

Опубліковано у Books and Periodicals, Дослівно... | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.