Згадуючи Галину Хоткевич (минає два роки після смерті). Інтерв’ю з народним майстром України Вірою Манько та заслуженим діячем мистецтв України Оксаною Герасименко. (Редактори Л. Пуга, З. Курдина). 23.02.2012

У лютому 2010 року в місті Гренобль у Франції у віці 81 рік пішла з життя Галина Хоткевич — наймолодша донька видатного українського письменника, музиканта й громадського діяча Гната Хоткевича.

( розмір 6.51 MB )
( розмір 5.10 MB )
( розмір 7.41 MB )

Дитинство Галини Гнатівни було затьмарене арештом батька, якого за абсурдним звинуваченням у шпигунстві 8 жовтня 1938 року розстріляли в підвалах тюрми НКВС в Харкові. З того часу для малої Галі, як і для її родини, почалися тяжкі випробування: тавро «ворогів народу», цькування, голод, побутова невлаштованість. Волею долі дівчина опинилась у Франції, де їй довелося вживатись у місцевий побут і вивчати французьку мову. Але вона ніколи не забувала Україну, створювала українські осередки, підтримувала зв’язки з рідним краєм.

У першій з двох програм радіо Воскресіння йдеться про нелегку долю цієї мужньої жінки, її жертовну працю для рідної землі (згадує народний майстрер України, дослідник української народної звичаєвої культури Віра Манько, яка протягом багатьох років спілкувалася з Галиною Гнатівною і листовно, і під час майже щорічних її відвідин України).

180а__ 1. Віра Манько про Галину Хоткевич

У другій — пані Оксана Герасименко, заслужений діяч мистецтв України, член спілки композиторів України, доцент Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка розповдає про діяльність Галини Гнатівни у музичній сфері і в справі популяризації музичної спадщини її батька — Гната Хоткевича. Розмову веде журналіст Радіо Воскресіння Зоряна Курдина.

 

Також ви маєте можливість прослухати колискові на різних мовах. Виконує Галина Хоткевич.

 

Опубліковано у Дослівно..., Музичні прем’єри | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.