До 75-річчя з дня народження Василя Стуса. Вірші поета читають Роман Гринько та Ірина Вовк

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 3
Loading...

Справжні велети духу спроможні бути вільними і в невільній державі. Василь Стус навіть за ґратами лишався вільною людиною, саме тому його смерть у неволі перетворилася на безсмертне утвердження справжньої свободи. Власне, наявність таких людей дозволяла вважати наш народ волелюбним.
Любомир Гузар, «Про свободу».

Василь Стус

Василь Стус

( розмір 5.97 MB )

6 лютого 2013-го виповнилося 75 років з дня народження видатного українського поета, літературознавця, політв’язня, правозахисника, Героя України Василя Стуса.

Доля цього надзвичайно тонкого, глибоко духовного поета була складною і трагічною, не менш складною є й доля його творчого спадку. Багато віршів, написаних у таборах Колими було знищено. Мізерно мало, у порівнянні зі зробленим, дійшло до нас і чудових перекладів світової поезії, зокрема улюблених письменником німецьких Ґете і Рільке.

І попри те, що 75-річчя поета святкувалося на державному рівні, є відповідна постанова Верховної Ради України, попри те, що творчість Василя Стуса входить до програми вивчення української літератури в школах та вищих навчальних закладах, більшість українців мало знайомі з нею. А шкода, адже саме у Стусовій поезії майстерно поєднано українську традицію із найкращими зразками світової літератури.

Щоб любити вірші Стуса, треба відчути їх серцем, як відчувають серцем його поезію ті, хто кладуть її на музику; ті, хто творять поетичні спектаклі.

Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі вірші Василя Стуса у виконанні диктора Романа Гринька і письменниці Ірини Вовк. Сподіваємося, що музика слів поета, його глибокі образи і пронизлива, скорботна любов до України торкнеться ваших сердець і розбудить бажання відкрити книгу Стуса і поринути в цілюще джерело його поезії.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути з мережі youtube декілька відео з піснями на вірші Василя Стуса.

Брати Левко і Марко Тимощуки на святі Мистецького Опору в Лондоні

Сергій Василюк

Сестри Тельнюк

Опубліковано у Літературна сторінка | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.